Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok, mit tegyek?

Alkoholista vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, a családi életem nem túl rendezett, ellenben egész jó életem van, van egy szerető barátom, jogot hallgatok az egyetemen, vannak barátaim.. Viszont cipelek egy titkot, amit senki nem vesz észre a közelemben, alkoholista vagyok. Ezt úgy kell érteni, hogy az elmúlt másfél évben kb minden nap megittam egy üveg bort vagy pezsgőt.. Az egész a szorongásomból indult ki, de igazából mindig találtam okot az ivásra. Volt, hogy le tudtam tenni az italt hónapokra, de szeptemberben olyan magánéleti problémám adódott, ami miatt újrakezdtem. Most jött el az a pont, hogy végleg abba akarom hagyni. Borzalmasan ki akarok lépni ebből, viszont tartok attól, hogy ezidő alatt visszafordithatatlan szervi károsodásaim lettek. Szerintetek ha most leteszem az italt, van még esélyem egy egészséges életet élni?

2018. júl. 20. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindig van esély az egészséges életre, ha igazán elhatározod magad. Az a legfontosabb, hogy felismerted a problémát, nem hárítasz és szeretnél változtatni a helyzeten. Keress fel egy szakembert, minden jót.
2018. júl. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már az nagy dolog, hogy elszántad magad a változtatásra. Keress egy kineziológust, aki segít megtalálni a szorongásod forrását. Lehet, hogy már egész pici korodban nagy balhék voltak kerülötted vagy apád több generációs cuccait cipeled teljesen tudatlanul. Oldással, sikerül majd megszabadulnod az italozástól. Hidd el tapasztalatból beszélek. Sok sikert és kitartást.
2018. júl. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2018. júl. 22. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!