Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tűfóbia ellen mit lehetne tenni?

Tűfóbia ellen mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Nagyon hullik a hajam és a fodrászom elküldött vérvételre, hétfőn megyek.

Azonban gyerekkorom óta rettegek a tűtől, nem nőttem ki. Általános iskolában minden oltáson elájultam. Volt, hogy egy filmben az orvos előbett egy tűt és attól is összeestem. Magának a szónak a leírtától, kimondásától is remegek, nem kapok levegőt, elgyengül a kezem, lábam, zihálok és sírok (nem hiszti, most miközben ezt írom is ez van) és nem tudok túllenni rajta.

Anno a gyerekorvos már utált és azt mondta, ne hisztizzek, holott nagyon nem erről van szó.

Hogyan lehetne ezen segíteni? Nem akarom így leélni az életemet, mert tudom, hogy nem nagy dolog, meg nem fáj nagyon meg nem hosszú, de már magától a félelemtől is rosszul vagyok, ha meg meglátom a tűt vagy megérzem, hogy megfogják a vénámat kézzel, mégjobban felerősödik ez az érzés.


Valaki tud valami tuti tippet, hogy lehet ebből kigyógyulni? Vagy volt már valaki ilyen helyzetben?


Okoskodó és poénkodó kommenteketnnem szeretnék, elég rossz ez így is, és utálom, hogy emiatt gyerekesnek hisznek sokszor, meg hisztinek titulálják, míg az normális, ha valakiből a magasság vagy egy kicsi zárt tér váltja ezt ki.


Előre is köszönöm!



2018. júl. 21. 22:26
 1/7 anonim válasza:
11%
énekelj
2018. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmentem vért adni. Komolyan.

Olyan helyzetbe kerültem, hogy presztízskérdést csináltam belőle.

Túléltem, azóta is félek, de már nem rettegek, és nem ájulok.

És most már rendszeres véradó vagyok. Ezzel jót teszek, önként, nem kényszer, így másképp élem meg.

2018. júl. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tűtől félsz, vagy hogy fájni fog? Van érzéstelenítő krém, külföldön gyerekeknél szokták alkalmazni (meg mikor kicsi voltam és műtöttek, ott az osztályon (Kaposvár) minden gyerek kezére kentek, mielőtt megszúrták - sajnos nem ez az országos gyakorlat). Nézz utána:

[link]


Azt nem tudom, hogy lehet ilyet szerezni, meg persze a vérvételt végző dolgozóval is érdemes megbeszélned. Innentől már csak az a lényeg, hogy ne nézz oda, meg ne gondolj rá, és akkor észre se veszed az egészet :-)

2018. júl. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt részletesebben is le van írva:


[link]

2018. júl. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Tűfóbia? Mi az? Nem ismerek ilyen magyar szót...
2018. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben átérzem, de sajnos a megoldást én sem tudom.

19/L

2018. aug. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ez psziches. Általában egy családban több mindenkit érint, ezért felmerült hogy genetikailag örökölhető is.

Alternatív terápiákkal kezelhető.

2020. ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!