Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtok olyan altatót, amitől...

Tudtok olyan altatót, amitől másnap nem mosottsz*r az ember?

Figyelt kérdés

Sosem szedtem még altatót. De sajnos nagyon rossz alvó vagyok. Természetes dolgokkal már próbálkoztam (citromfű, levendula tea stb) de nem használt. Igazából most is csak egy alkalommal szeretnék bevenni, mert majd utazom repülővel külföldre és este biztos nem fogok tusni aludni, mert hajnali 3-kor már kint kell lenni a reptéren. Viszont előtte duán szeretnék valamennyit, pont emiatt, hogy aznap ne legyek teljesen használhatatlan. De 100%, hogy gyógyszer nélkül nem fogok tudni du-án elaludni...

Valami nem túl erős gyógyszer kéne, amitől másnap nem vagyok mosottsz@r. Ugyanis dolgozni megyek. És már aznap mindenfélét kell intéznem...



2018. júl. 23. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Melatonin.
2018. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Bár milyen furcsa is de nem szabad azokat használni, mert ki alakul a rászokás. Aztán még rosszabb lesz.

Ha nem vagy elfáradva akkor annyit aludj amennyit tudsz. Majd a szervezeted tudja , ha fáradt vagy pihenni kell.

2018. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azokat amit lehet venni vény nèlkül azok nem okoznak függőséget.
2018. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudok egyet, lehet ez már késő, mert orvos írja fel, nézd meg, de úgy tudom receptköteles.

A férjem "szedi" már vagy 10 éve.Ő is nagyon rossz alvó, munka, bármi felzaklatja és nem tud aludni, másnap fáradt, álmos és gyakran kell neki sokszáz km-t levezeti. Fáradtan veszélyes lenne, de ilyen a munkája.

Orvosi javaslatra kapta emiatt a SANVAL 10mg-os gyógyszert.

Nem lehet hozzászokni, ha nem szedi rendszeresen, csak néha.

Nagyon nyugodt, igazi pihentető alvást biztosít.

Bevétel után fél órával már alszik is.

Ha valami miatt fel kell kelnie, WC, stb akkor simán fel tud kelni.Mondjuk hatása alatt vezetni nem lehet.

Teljesen kimegy a hatása reggelre, és semmi mellékhatása nincs, se álmosság, semmi.Kipihent.

Persze ezt is csak akkor kell szedni, ha muszály.

Férjem is csak akkor vesz be egyet, ha másnap hosszú útra megy, és lefekszik este, de nem tud elaludni. Ekkor muszály bevennie egyet, így reggel kipihenten ébred.

Máskor nem vesz be, próbál elaludni, általában sikerül is, de ha nagyon fáradt, zaklatott akkor nem megy magától.

2018. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi, utána kérdezek!

Egyébként nem szedném folyamatosan, csak most az út előtt.

2018. júl. 23. 14:52
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
Frontin.
2018. júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Somnol....ha ritkán veszed be nem szoksz hozzá. Megértelek, rosszul alszom, van az a pont amikor muszáj ha nem hatnak a vénynélküliek. Viszont ehhez orvos kell, akán háziorvos is felírhatja. Aki károg az nem tudja milyen kialvatlannak lenni napikig, hetekig.
2018. júl. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen.Nem kell mindig szedni, csak ha muszály hogy kialudjad magad. Sanvalt írtam.

Frontinnal vigyázz!Olyan helyen dolgoztam, ahol lelki sérültek voltak.Sokféle gyógyszert kaptak, többen Frontint.Feldobottak voltak tőle, aktívak, nevettek folyton, tehát nem gondolom hogy álmatlanságra jó.

Egyszer úgy gondoltam, kipróbálom, mert nagyon lehangolt voltam.él szemet bevettem itthon, semmi hatása.Pár nap múlva szintén itthon egy szemet, ami teljesen kiütött, rosszul voltam tőle egész nap.Holott az ápoltjaim között volt aki naponta 6 szemet kapott.

Magadtól semmit ne szedj amit csak receptre lehet kapni!Megvan az oka, miért nem lehet csak úgy megvenni.

2018. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!