Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás problémáim lennének?...

Alvás problémáim lennének? Miért alszok ennyit?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mindig is sokat aludtam azonban ez a napokban már kezdett nem normális lenni. Egész későn alszok el 1-2körül és ezt elektronikai eszközök használata előzi meg, de ha félre rakom a telefont akkor sem tudok elaludni igazán. Azonban rendszeresen 13-14 órakor kelek és akkor sem magamtól. Édesanyám attól fél hogy ez amolyan menekülés valami elől de a hétköznapokban boldog vagyok. Vannak napok mikor viszont semmit nem alszok . Rettenetesen fel borultak mostanában ezek a dolgok. Nem tudjátok esetleg mi lehet a háttere vagy hogy ez egy “sima” megborult bioritmus?

2018. júl. 30. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Tegyél ébresztőt mondjuk 8-9 órára, vagy ami tetszik. Ha korábban kelsz, valószínűleg előbb is leszel fáradt, visszaáll majd a bioritmusod.
2018. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem is csak "simán" felborult a bioritmusod, ha lelki problémáid nincsenek.


Próbáld meg, hogy este 8 után már nem telefonozol, laptopozol, TV-zel, hanem mondjuk előveszel egy jó könyvet és olvasol egy kicsit. Majd este 10 körül megpróbálsz elaludni. Ha álmatlanul forgolódsz, akkor se vedd elő az elektronikai cuccokat, hanem mindenképp pihenj az ágyban. Hidd el, előbb utóbb elnyom az álom. Az ébresztőt állítsd be reggel mondjuk 8-ra.

A nappalokat töltsd tevékenyen, ne punnyadj folyamatosan a telefonod nyomkodva. Ha van rá lehetőséged túrázz, kapcsolódj ki a természetben, ez nagyon sokat tud segíteni. Én szerelmese vagyok a természetnek, hidd el, szinte minden problémára megoldást tud nyújtani egy séta az erdőben, vagy napraforgómezőn. Nappal segíts anyudnak a házimunkában, hidd el, ez lehet bulis dolog is. Benyomtok valami jó zenét, közben takarítottok és beszélgettek, nevetgéltek. Vagy vegyél fel valami fárasztó sportot. Mindegy mit választasz, de töltsd aktívan az ébrenléti időszakot és tartsd be a 10 órai takarodót és 8-9 órai kelést. Nekem elhiheted, ha ezeket megfogadod, akkor alapjáraton boldogabb napjaid lesznek.

2018. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!