Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a legjobb...

Hogyan mondjam el a legjobb barátnőmnek, h így aztán nem fog "pár hónap alatt" lefogyni?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm az évek során nagyon elhízott, kb. 15 kilót felszedett. Amúgy is alacsony (156 cm) így még rosszabb a helyzete mert rettentően látszik. Tisztában is van ezzel. Csoportos edzésre járunk heti 2x, ő néha mellette szombaton személyi edzővel is edz, DE sokszor péntektől vasárnapig részegeskednek, folyamatosan isznak berúgásig. Viszont mindenkinek azt beszéli, h "Pár hónap és visszanyer az eredeti alakját", de így nem tudom, h h gondolja, ha minden héten ivászat van. Már picit utaltam rá neki, h így teljesen felesleges edzeni ha hétvégente meg mértéktelenül isznak, de erre, h mindig van amit meg kell ünnepelni... Hogyan tudnám őt felvilágosítani, h ez így nem okés?
2018. júl. 30. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Megkért rá, hogy mondd el a véleményedet? Ellenkező esetben nem sok közöd van hozzá.
2018. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ivással sem esélytelen, de azért jelentősen nehezíti a saját dolgát és rontja az esélyeit...

Miért nem mondtad el a véleményed rögtön, ahogy hallottad a dolgot? Én simán azt tettem volna, nem szoktam gondolkodni, hogy mégis mit merre. Max. azt játszom le magamban, hogy szóljak-e vagy jobb, ha nem., Mert végülis ez az ő dolga s nem tuti, hogy bármi hatása lesz. De mint jó barátnő, nyilván elmondhatod a véleményed.


Az ünneplés speciel kifogás. Rengetegen tudunk prímán ünnepelni anélkül, hogy a sárga földig leinnánk magunk, sőt, totális alkohol nélkül is.

Én az egészsége miatt aggódnék, nyilván nem egészséges, amit csinál. De egy alkoholistát vagy leendő alkoholistát, aki nem is érti, mi ezzel a gond, nagyon nehezen tudsz befolyásolni, sajna...

2018. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokszor beszélgetett velem erről már, h nem érti, h miért nem tud fogyni stb. Ez nem új téma nálunk. És egy legjobb barátnőtől szerintem nem kell megkérdezni, h el mondhatom-e a véleményemet valamiről,pláne, h nem buta, sértő stílusban adom át. Nem fogok hazudni neki, h jó amit csinál, miközben nem. Nem ez a barátság. Ne aggódj, nem pampogok erről neki egyfolytában ha erre akarsz kilyukadni, sőt...
2018. júl. 30. 16:14
 4/9 A kérdező kommentje:
1-nek ment az 1. hozzászólásom
2018. júl. 30. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól van. De ne légy megsértődve, ha többet nem beszél veled. Kérdezőnek ment a hozzászólásom.
2018. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2. Hát azt úgy képzeld el, h történik valami nagyobb esemény (jogsi megszerzés pl.) és akkor 3 napig isznak rá. Ő amúgy sem az a fajta, aki könnyen dobja le magáról a kilókat, se a kajálásra sem figyel oda, mert h "ennyi mozgás után megérdemli". Aztán csodálkozik, h nem mozdul a mérleg sehova és rajta sem látszik. Ez totál nem lenéző hangnemből írom!
2018. júl. 30. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Magyarázd el neki az alkoholos italokban lévő kalóriatartalmakat, és számoljatok együtt.
2018. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
5. H múltkor mondtam neki, még azóta is beszélünk mintha mi sem történt volna. Nem hozom fel a témát csak úgy a semmiből, ne úgy képzeld el. Vagy, h oktatom.
2018. júl. 30. 16:20
 9/9 A kérdező kommentje:
7. Mondtam már neki. Nem 1x, h elmegyünk bulizni és én azt mondom, h 1 pohár bornál többet nem iszok, mert nem akarom elrontani a "diétát", erre én vagyok lehurrogva, h mert különcködök, h nem iszok. Amúgy sem bírom a szeszt, mert családban van alkoholista aki által undorom van sokszor a szeszes italoktól. :D
2018. júl. 30. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!