Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek a lányom rendszeres...

Mit tegyek a lányom rendszeresen plazmát ad?

Figyelt kérdés

Most hogy jó idő lett és rövid ujjú pólók kerültek elő észrevettem, hogy a lányom mindkét karján rengeteg szúrás nyom van. (nem velünk lakik, szóval eddig nem tűnt fel)


Szembesítettem és ő mondta hogy pénz miatt jár el plazmát adni. Igyekeztem lebeszélni, hogy ez biztos rossz lesz hosszú távon egészségügyileg. De hát ő biztos benne h nem.


Tudom hogy felnőtt nő, de hát mégis aggódok érte. Mi a véleményetek, tényleg nem káros? Nem hiszem h az ereknek jót tesz az állandó szurkálás...



2018. júl. 30. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Plazmát ad, persze. Inkább heroinnal lövi magát!
2018. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Egyszer három hétig voltam kórházban, naponta-másnaponta vettek tőlem vért, és még utána is vissza kellett járnom kontrollra, semmi baja nem lett az ereimnek. Azt meg szerintem szigorúan felügyelik, hogy aki vérplazmát ad, az milyen egészségi állapotban van, nem-e káros a számára.

Próbálj esetleg Orvos válaszol jellegű fórumokon, vagy az ilyen véradó helyeken konkrétan utánaérdeklődni.

2018. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
A plazmaadás nem káros. De a rengeteg szúrásnyom azért gyanús. Nem lehet naponta plazmát adni.
2018. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
3 naponta is lehet adni. nem tudnad inkabb támogatni a lányod? mr ne haragudj h megkérdezem.
2018. júl. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Orvos vagyok. A büdös életben nem adnék plazmát. Nálam senki ne csináljon feleslegesen plazmaferezist. Vért ellenben szívesen adok.
2018. júl. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Arról nem is beszélve, hogy véradással 3 embernek segítek a véremmel, teljesen nonprofit alapon, egy korrekt szervezeten az OVSZ-en keresztül. Plazmaadáskor meg kb segítek 1/100-ad embernek pénzért, és a gyógyszergyárnak hatalmas nyereségért.
2018. júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Felajánlhatod hogy elkíséred, mert szeretnéd tudni, hogy hova jár.
2018. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 b1812567 ***** válasza:

"véradással 3 embernek segítek a véremmel, teljesen nonprofit alapon"


:DDDDDDD


Nézd már meg legközelebb jobban, mit is írsz alá véradáskor. A véred nem csak transzfúzióra használják fel, hanem a felesleges mennyiséget simán felhasználják illetve eladják kutatási célra illetve gyógyszergyártáshoz. Nem volt még olyan, hogy elmentél vért adni, de elküldtek, hogy abból a vércsoportból épp van elég, ugye?


Csak éppen nem reklámozzák, te meg kapsz egy üdítőt és egy csokit. Neked nonprofit, nekik nem.


A másik oldala, hogy igen, gyógyszert gyártanak belőle. Amire szüksége van az embereknek a gyógyuláshoz, vagy hogy egyáltalán életben maradjanak.

Mégis, mit szeretnétek? Hogy ne gyártsanak gyógyszert? Vagy hogy ingyen tegyék? Vagy hogy többet fizessenek a plazmaadóknak?

2019. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyógyszert sokféleképpen lehet gyártani. Pláne fehérje természetű gyógyszert. Persze adott gyógyszergyárnak egyszerűbb levenni a plazmát mint mondjuk élesztővel megtermeltetni a fehérjét, de kb. olyan árban adják, mintha úgy termeltetnék. Iszonyatosan nagy nyereségük van rajta és fogalmuk sincs a hosszútávú hatásokról.


Az OVSz meg bármit is csinál egy szent a tipikus plazmaközpontokhoz képest.

2019. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
És hogy mit szeretnék? Talán, hogy ne nézzenek embereket lónak, csinálják nonprofit, ne használják ki a legszegényebb rétegeket. Azt meg ne mesélje be nekem senki, hogy három naponta plazmaferezis egészséges...
2019. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!