Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állómunka miatt fellépő...

Állómunka miatt fellépő talpfájásra mit kéne tennem? Már szinte elviselhetetlen a fájdalom az 5. óra után.

Figyelt kérdés

Recepciós vagyok, állómunkát végzek, méghozzá magassarkú cipőben. Már vettem talpbetétet, ami nem használ, mert különbséget nem érzek. Lúdtalpas is vagyok, ami lehet az egyik oka a talpfájásomnak. Amikor hazajövök, forrók a talpaim.

Valaki végez szintén ilyen típusú állómunkát? Ötlet, tipp az ellen, hogy jobban bírjak talpon állni 8 órán keresztül?


U.i.: a két nap szünet után sem múlik el a fájdalom, pedig pihentetem, masszírozom.



2018. júl. 31. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Én leszámoltam.
2018. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Én pénztáros voltam olyan helyen ahol állni kellett és én sem bírtam. Hiába kaptunk speciális cipőt erre acélra hogy ne fájjon a talpunk, de mondta a főnököm hogy aki abban sem bírja nézesse meg a talpát orvossal, de ha nincs semmi baja és továbbra sem bírjuk ki akkor alkalmatlanok vagyunk az álló munkára, amiről ők szóltak hogy ez vár ránk, ennek tudatában voltunk amikor döntenünk kellett arról hogy vállaljuk-e az állást vagy nem.
2018. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el egy ortopéd orvoshoz, aki biztosan tud neked csináltatni valami betétet. A drogériákban kapható betétek sajnos nem sokat segítenek, ha lúdtalpas vagy. Illetve vannak tornagyakorlatok, amik szintén jók a lúdtalpra (youtube-on is találsz ilyeneket). Illetve az úszás!

Nekem olyan magas sarkúban ég a talpam, aminek nagyon vékony a talpa. Egy kis platform is sokat segít. Vannak egyébként jó krémek is, amik felfrissítik a lábad, mert 8 óra állás egy nem lúdtalpast is kikészítene. Én még jégkockával szoktam a lábamat hűteni a munkahelyemen, de étteremben dolgozom, szóval gondolom te a recepción ezt nem tudod megoldani.

Remélem tudtam segíteni! :)

2018. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy hány vendég látja azt, hogy egy recepciós mégis milyen cipőben van? Egyszerűen vegyél fel mást, vagy vedd le.
2018. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 7 órában állok és közben masszírozok..már nincs olyan nap , hogy ne fájjon a lábam...én most megpróbálkozom az úszással..jobb ötletem nincs.:S
2019. jún. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!