Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg nem veheti vissza a...

Tényleg nem veheti vissza a patika a bontatlan popsikrémet, vagy csak nem akarja?

Figyelt kérdés
Unguentum boraxatum popsikrémet írt fel a gyerekorvos mindennapi használatra. A férjem ki is váltotta. Most lattam, amikor hazaértünk, hogy ez nem is sima popsikrém. Nem szeretném használni. Mivel elég drága volt, ezért felhívtam a patikát, de azt mondták, hogy semmit nem vesznek vissza, ami elhagyta a patika területét. Vagy ezt csak úgy mondták? Van ebben tapasztalatotok?
2018. aug. 3. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen krémet nem ok nélkük ír fel az orvos. Legalább 1-2, hétig használd.

Semmit nem vesz vissza a patika hiába van meg a blokk

2018. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez a termék hivatalosan gyógyszernek minôsül, gyógyszert pedig nem lehet visszaváltani (a minôség hiba kivételével, amikor az ogyéi visszavonja a gyártási engedélyt), nem fogják visszavenni. Nem azért mert bunkók,, hanem mert nem szabad.
2018. aug. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt írta fel a kezdőcsomagba, mint popsikrém. Még nem is látta a babát, akinek amúgy nincs semmi baja. A védőnő azt mondja, mindenkinek ezt írja fel alapból. Egyből 4 doboz lett felírva :(


Köszönöm a választ, akkor nem próbálkozom a visszavétellel.

2018. aug. 3. 15:24
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer mentem vissza popsi krémmel. Elhoztam és másnap bontottam fel, de láttam, hogy szemcsés és bőrre kenve karcolnak a szemcsék, nem oldódnak fel. Ezt szó nélkül visszavették és pár nap múlva megkaptam az újrakevert krémet. Ha az orvos irt fel valamit, azt jobb használni, kivétel, ha nem bízol benne.
2018. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez a gyógyszer gyermekek bőrének penészgomba (soor) fertőzése esetén alkalmazható. A készítmény hatóanyaga a nátrium-tetraborát enyhe antimycotikus (gombaölő) hatással rendelkezik.

2. TUDNIVALÓK AZ UNGUENTUM BORAXATUM FONO VII. NATURLAND ALKALMAZÁSA ELŐTT

Ne alkalmazza az Unguentum boraxatum FoNo VII. Naturland-ot

- ha allergiás (túlérzékeny) a hatóanyagra vagy a készítmény egyéb összetevőjére,

- hámfosztott (nedvedző) területre, nyílt sebre.

Az Unguentum boraxatum FoNo VII Naturland fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

A készítmény hosszabb időn keresztül történő alkalmazása nem javasolt.


Ti használnátok?

2018. aug. 3. 15:30
 6/14 anonim válasza:
81%

biztosan nem. Tedd ki esetleg babás csoportba, hátha valakinek meg épp az kell. Legközelebb mindenesetre megkérdezném az orvost, hogy miért írta fel, ráadásul ilyen mennyiségben.

Amúgy nekünk is ezt írták a kezdő csomagba, ki lett váltva de sose használtam. Lehet, hogy mindenki ezt írja. De azt továbbra sem értem, miért kellett 4db...

2018. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerész vagyok, szóval első kézből mondom neked, hogy nem sajna törvényileg szabályozva van, hogy nem vehetjük vissza ha nem a patika hibázott. (tehát lejárt, minőségi hibás, tévesen kiadott dolog) A felbontott (tehát szigillumot átszakított) kenőcsöt meg pláne nem. (gondolj csak bele, valami aberrált állat kever bele valamit otthon, utána visszahozza az adott krémet, a patika visszaveszi és kiadja másnak :S)


Kicsit szokatlan, hogy baba "kezdőcsomagba" ezt írják fel (boraxot mostanában igyekeznek kerülni hosszú távra és inkább ung neonatorum, vagy ung infantumot ajánlanak ha nincs semmi gond) de nem "életveszélyes" készítmény. (fertőtlenítő/gombaölő hatása miatt gyulladt kipirosodott fenékre szokták írni) Általános popsikrémnek/védőkrémnek inkább a fentebb említett két készítményt ajánlanám (vagy gyári sudocrém, bepanten, neogranormon stb) de jól jöhet még ha probléma van a kicsi fenekével.

2018. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy elírta???

Mert Infantum szerintem a kezdőcsomag tartalma, nem boraxatum.


Én nagyon szerettem:

[link]

2018. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Gondolom azért 4db, mert általános popsikrémnek írta fel. Abból nem sok a 4.


Bontatlanok, tegnap lett kiváltva, de ezek közül egyik sem számít, nem veszik vissza.

2018. aug. 3. 16:22
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja, és valószínűleg nem írta el, ez előre nyomtatott recept volt. A védőnő sem mondta, hogy el lenne írva. Sőt, azt mondta, hogy használjam nyugodtan.
2018. aug. 3. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!