Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyi kávét meginni...

Hogy lehet ennyi kávét meginni? Mennyire káros ez?

Figyelt kérdés

18 éves fiú unokatesóm ilyen ezermester. Villanyszerelőnek tanult, de autókat is szerel, fest... mindent csinál amit épp kell.

A gyerek nem több 55 kilónál. Múltkor nagyinál voltunk, szerelte a nagyi autóját, valami alkatrészeket cserélt ki benne. Elég nehéz és többnapos munka volt, itt volt vele a legjobb barátja hogy segítsen neki.

Egyik nap ők ketten meg a nagyi megittak vagy 7-8 pohár rohadt erős kotyogós kávét. Nekem abból már egy is sok.

Másik nap szintén ketten szerelték az autót, akkor meg ketten megittak 16 darab 0.5 literes Heineken sört.


Nem káros ennyi kávé vagy sör a szervezetnek?

Egyiken sem látszott hogy be lennének rúgva, nem tudom hogy lehet az ha ennyit ittak.



2018. aug. 5. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne káros. Majd tönkreteszi magát. Magas vérnyomás, szívbetegségek, majd jön egyik a másik után
2018. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Koffein és alkohol függő az illető, függetlenül attól hány éves.


Ezer éve kávézom, de ennyitúl szerintem kidőlnék.

2018. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyis fiatal korától issza úgy a kávét mint a vizet. Lassan 70 éves, semmi egészségügyi és szívproblémája nincs, az orvos szerint makk egészséges.


Sörből pedig szerintem végtelen mennyiséget meg tudnak inni a barátjával, jogsija van, de ritkán vezet. Volt hogy kellett alkatrész vagy valami neki, mindig hív a nagyinak, és ő viszi autóval.

2018. aug. 5. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:

18 évesen telejesen normális :-) 8 sör fejenként egész nap? Ne viccelj már! Pláne nyáron! Reggel 10-től éjfélig még 15 sör is lecsúszik! Számolj már utána!


10 óra egy sör lecsúszik 10 perc alatt....11 órakor 11:30 ig még kettő közben már az első ürül is a pisiléssel. Kiadós kaja mellé még két sör....már 5-nél tartunk amiből egy már kiment a szervezetből.....és hol van még az este :-) Ha az ember jót akar magának közben ásványvizezik az hígítja az amúgy is gyenge 4-5%-os sört! Fiatalkorban nincs ezzel semmi probléma!


A gond az lenne ha minden nap így tolná.......


A kávétól viszont engem is elvinne a mentő...

2018. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
előző, miért ne lenne probléma? pláne nyáron? az alkohol (és a kávé is) dehidratálja a szervezetet, pont nem erre lenne szüksége az embernek ebben a nagy hőségben. nem értem, miért tartozik hozzá a nyárhoz a kötelező sörivás, ihatna pl. limonádét is a 3. sör után. fiatalon is lehet valaki függő, nem feltétlen jó, ha hozzászokik és ez szokásává válik, innen az évek folyamán csak lejt az út.
2018. aug. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Majd fog jönni a magas vérnyomás, a koleszteringondok, érelmeszesedés, infarktus. Van, hogy egyik meg se várja majd a másikat.
2018. szept. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!