Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok sör ivása okozhat gluténér...

Sok sör ivása okozhat gluténérzékenységet vegyítve laktózérzékenységgel? Ez a gyanúm most.

Figyelt kérdés
Egy ideje megittam naponta 2-3 sört,néha többet.Ezzel egyidejűleg a gluténérzékenység tüneteit észleltem.Puffadást,hányingert sokszor,hasfájást néha,kimaradt-rendszertelen lett a menstruációm.Monoton munkavégzés közbeni szédülés,enyhébb pánikbetegség tünete.3 napja ittam fél liter tejet,nagyon ritkán szoktam,ment is és azóta fáj a hasam,szellentenem kellene sokszor,az megkönnyebbülés,csak nem nagyon tudok.Szóval van mindenféle tünetem ezekkel kapcsolatban,így arra gondoltam hogy kísérletezek kicsit .Ezen a héten elhagyom a sört,tejet.Ha semmi nem változik,jövő héten a tejtermékeket,főleg tejfölt-sajtot eszek sokat.Ha így se,utána a gluténos dolgokat is.Ennyi idő alatt csak kiderül hogy melyik a ludas.Vérvétel,laborom jó,vércukorszint,vérnyomás is,ezeket már megnézettem.
2018. aug. 6. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Gluténérzékenységhez tarsulhat laktóz intolerancia. Gyakran gordul elo együtt. Mivel a gluténérzékenység okozza ilyenkor a laktóz emésztési problémát, altalaban elég a glutént elhagyni, a laktózos dolgokat ujra tudod emeszteni. Persze nem rögtön.
2018. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!