Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom lenyelni a gyógyszer...

Nem tudom lenyelni a gyógyszert van valami tippetek?

Figyelt kérdés
Problémák vannak a térdemmel- folyamatosan fájnak, melegek, ropognak minden bajuk van. Az orvos kiírt két féle tablettát. Az egyik a Wobenzym. Van egy olyan problémám hogy nem tudom lenyelni a nagyobb tablettákat. Mindig eltervezem, hogy gyorsan lenyelem, de mielott még lenyelhetném mindig megállok hogy mivan ha megakad a torkomon vagy valami, és már csak akkor nyelem le ha már szinte teljesen elolvadt a számban. Na ebbol pedig 3szor kéne 3at bevennem egy nap, de elvágni vagy törni nem lehet a gyógyszert. Van valami tippetek hogy hogy tudnám lenyelni? A bunkó kommentektol kimeljetek..

2018. aug. 7. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy nagyon nagy korty vizet a szádba és azzal együtt próbáld lenyelni. Így nem érzed a gyógyszert.
2018. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen következménye lenne - komolyan kérdem - ha törnéd, vagy akár egy késsel elvágnád, és 2 db-ban vennéd be az egyes tablettákat. Adagra nyilván ugyanannyi, vízből lehet, még több is lemenne... Nem is értem... mármint nem értem, mi ezzel a probléma.
2018. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kanál lekvárral esetleg? Azzal könnyen lecsuszna. Vagy szetvagod, meg mindig jobb mintha szetolvad a szadban
2018. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj én se tudtam egy ideig még teljesen apró gyógyszereket se lenyelni. Nekem a narancslé segített. A savanykás íztől nem érzed hogy lecsúszik a gyógyszer és konkrétan észre se veszed, hogy lenyelted. Nálam legalább is ez van. :D


Azt még azért hozza tenném, hogy üvegből iszom ha ez számít valamit.

2018. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző válaszóló vagyok. Arra azért figyelj, hogy a narancslé nem feltétlenül lessz jó minden gyógyszerhez mert enyhítheti a hatását.
2018. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!