Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Karikás szemek ellen jól...

Karikás szemek ellen jól bevált ötlet?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok.

Általános iskolában, kb. hatodik táján a suliorvos beküldött vérvételre, mert rettenetesen sápadt voltam és karikás volt a szemem. Megállapították hogy vérszegény vagyok, alacsony a vas-értékem, a háziorvos azt mondta, ilyen értékkel csoda hogy nincs más bajom.

Neo-Ferro Folgammát szedtem évekig, tavaly hagytam abba. Viszont az a problémám, hogy azóta ugyanolyan karikás, beesettnek tűnő a szemem. Emiatt nincs semmi önbizalmam.

Nem tudom mi a bajom már, a vas-értékem a legutóbbi vérvételnél (kb. egy éve) már magasabb is volt a kelleténél. Annyira durva, hogy hetedik óta korrektort használok, de még az sem tünteti el teljesen. Jó minőségűt veszek, és nem húzom-nyúzom a bőrt, mikor felviszem, még erre is figyelek.

Kipróbáltam már mindent amit csak olvastam, mézes és kávés pakolást, uborkát, krumplit, csak natúr mézet, hideg kanalat, aloe verát, de semmitől nem változott. Nem dohányzom, így ettől nem lehet.

Tudom, hogy vannak ennél nagyobb gondok, de már tényleg semmi önbizalmam. Ha smink nélkül találkozok valakivel, egyből az jön, hogy "Beteg vagy? Nem nézel ki valami jól" meg "Nem aludtál éjszaka?", pedig 8-9 órákat is alszok. Ls keveset sem iszom.

Szóval van valakinek valami igazán jó ötlete, hogy ez megszűnjön, vagy javuljon? :(


2018. aug. 13. 16:11
 1/6 A kérdező kommentje:

Nem szedek semmilyen vitamint, mert fog. gátlót szedek, és az orvos azt mondtam jobb ha olyanokat sem tömök magamba az alacsony hormontartalma miatt. (bár én úgy tudom csak antibiotikumot, vényre kapható fáj. csillapítót nem lehet mellette bevenni)

Lehet, hogy vitaminhiányom van?

2018. aug. 13. 16:16
 2/6 anonim válasza:
A karikás szemekre jó a kamilla tea. vagy valami tea. a filtert rakd rá a szemedre 5 percig minden reggel. amúgy nem biztos hogy karikás a szemed! van hogy csak olyan vékony ott a bőr, meg az arcodon, hogy ékesnek hat, karikásnak.
2018. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A karikás szemekre jó a kamilla tea. vagy valami tea. a filtert rakd rá a szemedre 5 percig minden reggel. amúgy nem biztos hogy karikás a szemed! van hogy csak olyan vékony ott a bőr, meg az arcodon, hogy kékesnek hat, karikásnak.
2018. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szerintem az. Barna, néha már feketés... nagyon durva.

2018. aug. 13. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló az égadta világon semmilyen kölcsönhatásba nem kerül a vitaminokkal, nem tudom, ezt milyen orvos mondta...

Elsősorban persze megfelelő étkezéssel célszerű bevinni a kellő vitaminokat, de nyugodtan szedj bármilyen készítményt, ami szimpatikus.

Más tippem sajna nincs, lehet, hogy híznod kéne kicsit, ha teltebb lenne az arcod, akkor talán a karikák is eltűnnének.

Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, húst, tojást, rostos ételeket, és igyál rengeteg folyadékot, főleg vizet.

2018. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem lehet leukémia?
2018. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!