Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 26 évesen még mindig pattanások?

26 évesen még mindig pattanások?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kamaszkorom óta küzdök pattanásokkal. Most töltöttem a 26-ot és kezdek belefáradni, rengeteg mindent kipróbáltam de hosszú távon semmi sem bizonyult túl jónak. Nem is azzal van a problémám, hogy eltüntessem mert az már relatív jól megy, hanem azzal, hogy megelőzzem a kialakulásukat. Olyankor hullámokban jönnek elő, többnyire egy helyen. Mostanában előszeretettel a hátul a nyakamon és a tarkómon a hajas fejbőrön. Arcomon, nyakamon elől is plusz a hátamon. Többnyire gyulladt és kellemetlen közèrzetet is okoz emiatt és az önbizalmam is meglehetősen rombolja. Van amikor mind eltünik, de pár nap vagy egy hét és újabb hullám jön. Próbáltam méregtelenítő kúrákat de jelentősen attól sem változott. Figyeltem az étrendem de bármit változtattam nem éreztem nagy különbséget, spontán hullámok kisebb kihagyással ugyanúgy jönnek, ilyenkor 5-10 is általában egymáshoz közel. Azt észrevettem, mintha édességektől, chipsektől, tartósított vagy rossz minőségű ételektől kialakulhat hullám, de nem hiszem, hogy ez lenne az ok mivel azóta az édességekről is lemondtam és mégis jelentkezik. A bőröm zsíros, de nem extrémen, rendszeresen ápolom a bőröm. Nem dohányzom és alkoholt csak ritkán fogyasztom.Gyógyszert sem szedek. Nagyon örülnék pár hasznos információnak! Köszönöm!

26/F



2018. aug. 15. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy hullámokban jön ki, szerintem ezt vagy hormonális változások, vagy valamilyen étel intolerancia okozhatja. Esetleg vezess táplálkozási naplót, hátha mondjuk tejfogyasztás után lesz gyulladt a bőröd. Nem írtad hogy bőrgyógyásznál voltál-e, mindenképp keress fel egyet.
2018. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem is ilyesmi a problémám, nekem főleg a nyakamon elöl és a vállaim felső részén okoznak gondot, és olyan szinten zavar, hogy nem tudok mit tenni ellene, 23F vagyok körülbelül 20 éves koromig semmi sem volt tiszta volt a bőröm örültem hogy átvészeltem szinte sehogy ezt az időszakot és 20-21 től kezdődött ez az egész, Arcomon átlagosan néha néha kijön egy-kettő főleg a szám környékén de a nyakam meg a vállam katasztrófa most is az nyomkálom és jöttem ide keresni valamit, voltam bőrorvosnál adott valami antibiotikumos lemosót, használom is hát csodát nem művel de mégsem tökéletes, és nem csak pattanások, hanem bőralatti apró kis zsírcsomók is vannak a vállamon, nyakamon, egykettő kinyomhatóak és nem marad nyomuk de akkor is idegesítő és látszódnak is, ezektől végképp nem tudok megszabadulni, ahogy te is írtad étrendedre odafigyelsz stb.. hát én nem egészen, de olvasom, hogy páran hiába étkeznek odafigyeléssel, nem dohányoznak, én dohányzom de már 7 éve úgyhogy nem hiszem hogy az brámiféle befolyással lenne a bőrömön lévő cumókra,de hát 180 vagyok 65 kiló nincs rajtam semmi felesleges anyagcserém atomműködő, akkor, hogy lehet ez ? kivagyok már ez végett, szégyellek mások előtt levetkőzni, a hajamat már hagytam a vállamig lenőni, hogy ha már másnem legalább az takarjon valamit, nagyon szégyellem... és ha még 26 évesen is ezzel fogok vesződni hát...
2018. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!