Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok 22 évesen még a...

Mit gondoltok 22 évesen még a nemváltásról? MTF

Figyelt kérdés

Már legalább 10 éve rágódom a nemi identitásom miatt s nem tudom eldönteni akarom-e vagy sem.

Régebben már jártam emiatt pszichológushoz ott szerinte is inkább lánylelkű vagyok mindtsem fiú.

Viszont a napokban nagyon elmélyedtem magamban s arra jutottam hogy simán igen-t tudnék mondani a nemváltásra.

Bár Magyarországon igen szegényes elvileg ahogy nézegetem s olvasom.

Ott vagyok hogy bele is kezdenék mert abszolult ki vagyok rekesztve a férfi társadalomból :/ a nőivel jól elvagyok bár ott meg fiuként nem vagyok jó.

S itt a bibi Magyarország s a Nemváltás igen babacipőben van nálunk rengeteg hormon készítményt nem is kapni s a mütétek is horrorisztikusak maga módján elvileg.

Viszont milyen lenne külföldön belekezdeni?



2018. aug. 17. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


"Az egészségbiztosítási törvény és az az alapján készült kormányrendelet szerint a külsődleges nemi jellegek megváltoztatására irányuló beavatkozások esetén a társadalombiztosítás csak a kezelés árának 10%-át finanszírozza, a fennmaradó 90%-ot a betegnek magának kell előteremtenie. Ugyanakkor méltányossági kérelem alapján lehetőség van – a kérelmező vagyoni helyzetétől függően – akár a teljes költségtérítés elengedésére is. Ezt a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőnél kell kezdeményezni.


Semmilyen jogszabály nem akadályozza, hogy a nemi helyreállító beavatkozásokat valaki külföldön vegye igénybe, azonban ebben az esetben sem jár magasabb társadalombiztosítási támogatás, akkor sem, ha az adott ország saját állampolgárai számára esetleg ingyenesen nyújtja ezeket a szolgáltatásokat."

2018. aug. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen ezt átolvastam. Viszont ingyenesen lehet szakvéleményt szerezni de mindenki a magánrendelős dokira voksol. :S

Külföndön azért gondolkodok mert legalább 2 támogatüm is lenne így a pénz nem gond annyira

2018. aug. 17. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért érdemes tájékozódnod, hogy pontosan kinek jár támogatás. Te, mint ottaninak számított külföldi igényeleheted e.
2018. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a 10% nem ígérkezik soknak bár valljuk be a végefele egy nemváltó műtétnél az a 300ezer forint is számít valamit.
2018. aug. 17. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én erre nem válaszolhatok, mert már rég elmúltam 22 éves.
2018. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Soha se késő, nem tudok sokat arról hogy Magyarországon hogyan lehet ezt elintézni, de egyes dolgokba én inkább külföldön kezdenék bele. Itt például nem tudsz nevet változtatni, és az emberek nem túl elfogadóak. Őszintén én a külföldi orvosokban is jobban megbízok
2021. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!