Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet nekem ez a problém...

Mitől lehet nekem ez a probléma? Elég kellemetlen.

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, van egy pár betegségem: allergia, asztma, reflux, bélbetegség. Elég stresszes az életem, vannak lelki problémáim is a gyerekkorom miatt, egy jó ideje elég ingerlékeny vagyok, akármennyit alszok, fáradt vagyok, sokszor elég bágyadt vagyok, nincs kedvem semmihez, a hangulatingadozás elég gyakori nálam. A kezem ekcémás, sokszor kirepedezik és vörös a kézfejem, a tenyerem és a talpam pedig rettentően izzad, még télen is, sokszor úgy, hogy majdnem kicsúszik a telefon a kezemből, a papír elázik tőle, jól látható, hogy csurom víz. Elég sűrűn hámlik a tenyerem, nagyon durván, szégyellem is. Szerintetek mitől lehet? Milyen orvost kellene felkeresnem (ha kellene)?

2018. aug. 19. 14:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy rendszeresen tisztálkodom és ápolt is vagyok, viszont a golyós dezodort egy nap egyre többször kell használnom, mert annyira izzad a hónaljam is, és elég kellemetlen a szaga is. :( hogy ez is mitől van, de megőrülök tőle
2018. aug. 19. 14:42
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez akár lehet a lelki gondjaid miatt is, akár állhat mögötte tartós, pl genetikai rendellenesség is.


Mióta vannak lelki gondjaid? Mióta jelentkezik ez a sok fizikális tünet? Lehet, hogy a kettő együttjár? Ha mondjuk az erősebb stressz után némileg kezdtek el ezek jelentkezni, akkor vélelmezem, hogy a szorongás váltja ki.

2018. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Elég régóta vannak ezek, fokozatosan jelentkeztek. Lelki problémáim attól vannak, hogy az egész gyerekkoromat végig stresszeltem egy ember miatt, jártam pszichológushoz is, de most már nem járok, pedig kellene.
2018. aug. 19. 14:52
 4/10 TR75 ***** válasza:
Ez simán lehet lelki eredetű. Amiket felsoroltál, jellemzőek a szorongó, stresszes emberre, az allergia, asztma, ekcéma, reflux például kifejezetten romlik, ha az ember szorongása, feszültsége erősödik.
2018. aug. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és stressz hatására ezek a tünetek felerősödnek. Pl. most a szóbeli érettségi vizsgámnál tiszta víz lett a pad a tenyeremtől és a savam is szórakozott.
2018. aug. 19. 14:53
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es igen ezt én is észrevettem nem egyszer
2018. aug. 19. 14:54
 7/10 TR75 ***** válasza:
Az ekcéma genetikai hátterű, tehát a hajlam öröklődik, viszont lelki okok előhívhatják és ronthatnak rajta.
2018. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor az általad felsorolt tünetek jó részére áll a gyanú, hogy lelki, pszichés eredetűek. A kérdés, a szorongást miképp kezeled jelenleg. Ennek fejlesztésével javulna az általad felsorolt problémák sora is.

Az esetlegesen - akár recesszíven - öröklött dolgok meg maximum enyhíthetőek, tünetmentesíthetőek. Tudom, majdnem lényegtelen, de kinek a génjét örökölhettek, akitől esetleg sérült alléllal kellett számolnod? Lehet, heterozigóta mindkét szülőd, akkor a rossz fenotípusra nagyobb az esély, még akkor is, ha recesszív az öröklődés. Erre vonatkozó információm nincs, ez csak a legrosszabb eset, ha recesszív.

2018. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Anyai ágon a családban szinte mindenkinek van valamilyen baja a stressztől, főként gyomor - és/vagy bélbetegség, kivéve tesómnak, ő az egyetlen mázlista.😅 Apai ágon nagypapám volt epilepsziás, másról nem tudok.
2018. aug. 19. 19:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor eszerint a hajlam öröklött lehet a refluxra, de maga a szorongás lehet generalizált. Ez azt jelenti, hogy az allélok akár kedvezőtlenek is lehetnek, hisz domináns, recesszív, avagy sima öröklési elv alapján is megvan az esély a "betegség" átöröklésére.


A családtagoknak generalizált (volt) a szorongás? Mit lehet erről tudni?

2018. aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!