Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cataflam-V árthat-e a gyomornak?

Cataflam-V árthat-e a gyomornak?

Figyelt kérdés

Volt már hasonló kérdés, de szerintem az a 'sima' tablettás verziójú volt: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__2163..


Fent említett kérdéshez hasonlóan én is mandulaműtéten estem át (ez a 4. nap műtéttel együtt) és naponta 3X-et vehetek be ebből: Cataflam-V 50 mg tabletta <- Vízben oldódó verzió!


Valahol olvastam, hogy a vízben oldódó kíméletesebb a gyomor számára??, ezt nem tudom, hogy igaz-e vagy csak azért létezik ilyen formában, mert sokaknak a tablettát nehéz lenyelni (főleg műtét után).


Betegtájékoztató szerint: "A tablettát 1 pohár vízben, szétesését kevergetéssel segítve kell bevenni, lehetőleg étkezés előtt, vagy üres gyomorra." <- Én csak éhgyomorra tudom meginni (nálam 22 korty), mert annyira fáj a nyelés és pont az étkezéshez kell a Cataflam, mire elkezd hatni 30-45p.



2018. aug. 19. 18:45
 1/4 Miss Endzsi ***** válasza:

Jó lett volna elolvasnom azt a tájékoztatót. Én ilyet bölcsességfog műtét után szedtem, simán lenyeltem vízzel, nem oldottam fel benne. Nem volt tőle semmi problémám.

Nem árthat a gyomornak, itt a felszívódással lesz valami, talán pont amiatt, amit említettél.

2018. aug. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kórházban nővérek úgy mondták 2 kortynyi vízben oldhatom fel, gondolom azért mert egy egész pohárnyi vizet nem mindenki tudna meginni egyből műtét után, én ezt alkalmaztam 3. napig, de most már egész pohárnyi vízben oldom + pohár alján maradt kis porhoz adok két kortyni vizet <- nem vész kárba semmi adag + lemossa az esetleges port a garatomról.


Eddig nincs semmi baj csak nem szeretnék egyből gyomorfájdalommal indítani a felépülés után.

2018. aug. 19. 18:56
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

A nem szteroidos gyulladáscsökkentők a gyomornak nem tesznek jót, teljesen mindegy, hogy hogy nyeled le, de ez nem 1-2 hét alatt alakul ki, hanem ha hónapokig szeded.

Ha eleve nem bírná a gyomrod, akkor azt éreznéd már most is.

2018. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem épp 2-3 hete ment szet a gyomrom a sokadik cataflam kúra után (tablettás), most quamatelt szedek (40est). Viszont újra antibiotikumkura+gyulladascsokkentesre van szükség, cataflam v-t kaptam most, kérdeztem a gyógyszerészt, valóban kimeletesebb a gyomorral, quamatel mellett nem kéne gondot okozzon. Azt mondta, mindenképp oldjam fel, mert a 'vizes oldata' gyengébb a gyomorral, ellenben ha lenyeled, és megtapad a torkodon akár egy kisebb darabkaja, az sajnos marni fog, akár a nyelocsovet is. Persze ebből se nagyon lehet gond egészséges személynél, de gyomorsavas, refluxos, nyelocsogyulladasos embereknél igen, nekik csak a V vízben oldva, ami megoldás lehet, gyomorvedo mellett. (Sajnos ennél jobb, ilyen erős és ilyen kimeletes nem-szteroid gyulladascsokkento nincs.)
2022. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!