Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok éjjel aktív...

Miért vagyok éjjel aktív nappal meg fáradt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy általában hajnali 2-3ig fentvagyok mert nemtudok aludni es kattog az agyam reggel 8körül kelek de akkor egész nap álmos vagyok, miért van ez?

2018. aug. 20. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert egyszer régen valamikor elrontottad a normál rendszert a késői lefekvésekkel, és ráadásul nagyon keveset is alszol, legalább 7 órát kellene.

Szóval ha nem vagy rákényszerülve, hogy visszaszokj, akkor elég nehéz és hosszadalmas lesz, de meg lehet csinálni. Egy pár hétig akár szedhetsz valami gyógynövényes altatót is, az segít. Meg ha kifárasztod magad napközben fizikai tevékenységekkel - viszont a tervezett lefekvés előtt két órával már nem szabad sportolni stb. És egy órával előbb mindent kapcsolj ki, tévét, számítógépet, telefont; és csak egy kislámpa égjen a szobádban, ugyanis a melatonin hormon sötétben termelődik.

És ne egyik napról a másikra próbálj hirtelen nagy váltást, ha megteheted, hanem fokozatosan. Mondjuk elsőre lehet csak hajnali 1 óra, és ha pár napon keresztül csak forgolódsz akár 2-ig, akkor is tarts ki, előbb-utóbb be fog ez állni, ha elég fáradt vagy plusz szeded a bogyót. Magnéziumot is szedhetsz mellé, az is segít este.

Ha meg elérted, hogy gond nélkül elalszol 1-kor, akkor lehet előrébb hozni a lefekvési időt, negyedórával vagy félórával. Ha már az is beállt, akkor megint, és így tovább, amíg el nem éred az egészséges este 10-es fekvést. Max. 11, az még nem olyan rossz.


Ha pedig nagyon nem megy, akkor fordulj bizalommal egy alvásszakértőhöz, vagy keress egy alvásklinikát.

2018. aug. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "normál rendszer" :)
2018. aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van bioritmus, ami mindenkinek MÁS.


Kamaszként én is éjszakai bagoly voltam, most meg hajnali 6-kor kelek, mert reggel vagyok produktív.


Párom meg éjszaka pörög, akkor dolgozik (itthonról) mert csupa jó ötlete van - plusz csend, hűvös és nyugalom mindenhol.

2018. aug. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De, kedves kötözködős, van olyan, hogy "normál rendszer", ami pont az egyéni bioritmus.

És hiába, hogy kamaszként te éjszakai bagoly voltál, most meg pacsirta, és hiába a párod éjszaka pörög, és hiába én is éjszakai bagoly voltam éveken át, hiába lettem pacsirta - mindez semmit nem számít abból a szempontból, hogy a kérdező NEM lett éjszakai bagoly típus, mivel nem azért van fent éjszaka, mert akkor tud jobban tanulni/dolgozni/alkotni/stb., hanem azért, mert nem tud elaludni, és napközben meg állandóan fáradt, ami szintén azt mutatja, hogy számára ez a rendszer NEM JÓ, nem normális.

Szövegértelmezés rulez...

2018. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túlbonyolítani. Egyszerűen keljél 10-kor.
2018. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!