Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Extrém lábizzadás-mit csináljak?

Extrém lábizzadás-mit csináljak?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok, a kezem-lábam mindig nagyon durván izzadt (a kezeimen néha konkrétan kis cseppek alakulnak ki).

Mióta a munkám miatt szebb lábbaliket (balerina, magassarkú stb.) kell hordanom, lábizzadásom nagyon megkeseríti a mindennapjaimat.

Hiába mosok indulás előtt és hazaérkezéskor a lábam, hiába törlöm át a wb-ben papírzsepire nyomott kézfertőtlenítővel, hiába fújom be indulás előtt a drogériákbam kapható lábdezodorral, sajnos én is érzem, hogy akár mezítlábasan, akár nejlon harisnyában, nagyon büdös a lábam és néha konkrétan csúszkálok a cipőmben... arról nem is álmodhatok, hogy az asztalomnál ülve kicsit lerúgjam a cipőm, így is félek, nehogy a szobatársaimat megfullasszam :(

A kezem is gázos, de azt még el tudom viselni, mert kezet mosok, megtörlöm stb.

Nagyon kétségbe vagyok esve, mert már nem tudom mit próbáljak ki és ez a mindennapjaimat keseríti meg. Kényelmileg is, egészségileg is- félek, hogy a kiázott lábujjközeim fogékonyabban valami gombára és a szag miatt félek, hogy igénytelennek gondolnak...

Kérei segítsetek :(


2018. aug. 23. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Naszóval: Ezt egy olyan ismerősöm mondta, akinek olyan büdös volt korábban a lába, hogy kb a Népstadiont betöltötte volna 10 perc alatt, viszont most már semmi szaga nincs. Most miattad hívtam fel, így telefonba mondta, ezért nem biztos hogy teljesen pontosan írom le, de szerintem meg fogod találni.


Scholl antibakteriális lábhintőpor és Scholl 24 órás izzadásgátló sparay kombinációja.


Neki ez bevált. Azt mondta, hogy ha ez sem segít, akkor szerinte semmi.

2018. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a hintőporozás segített.

De én előtte hideg vízben áztattam a lábam.

Nagyon hideg vízben.

Mindíg púderozom, este reggel és nem izzad azóta.

2018. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.: köszönöm szépen, kipróbálom :)

2.: sajnos a sima hintőporozás nekem semmit sem segített

2018. aug. 23. 15:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Szívesen! Remélem neked is beválik!
2018. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg Sudocrem-mel próbáltad már bekenni? Csökkenti a terület vizesedését és antibakteriális is, szóval a szagon is enyhít. A párom talpát szoktam vele bekenni esténként, amikor gázmaszkkal kell a zokniját a szennyesbe dobnom, és másnap úgy jön haza a munkából, hogy semmi szaga nincs a lábának. :D
2018. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nna bevásároltam a javasolt dolgokat, holnao indul a tesztelés
2018. aug. 24. 17:44
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak a sprayt használom (azt a fajta hintőport nem találtam plusz ha dezodort fújnék, majd rá a port akkor a por beszívná a dezodort így semmi értelme nem lenne szerintem).

De jelenthetem: ha nem is 100%-osan, de mondjuk 4 használat után 65%-osan működik :D tegnap le is vettem egész napra a cipöm ülés közben. Szóval hatalmas köszi!

2018. aug. 29. 11:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tudtam segíteni! Akitől megérdeklődtem neked, holnap találkozom vele, akor majd megkérdem tőle, hogy ő pontosan miként csinálja.
2018. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Naszóval: a pontos recept: Scholl lábizzadás elleni spray, ezzel befújod a lábad, és megvárod azt a pár percet, amíg megszárad. Utána hintőporozod be a lábad, esetleg a cipőbe is szórhatsz egy keveset. Ha már valamelyik cipő nagyon büdös, le lehet egyszer kezelni Scholl Odour Control lábszagűző cipősprayjel.


Interneten rákeresve mindegyiket meg lehet rendelni. A hintőport pl itt: [link] de különböző drogériákban is van, ahol fellelhető

2018. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy normális világban az ilyen, nagyon nagyon jó élmény lehetne! A helyedben én nem mosdanék le a szag miatt kérdező! (Persze attól is függ hogy szép lánynak látnám-e magamat a helyedben! 😀😀😀)
2022. okt. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!