Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van, hogy székelés...

Miért van, hogy székelés után, hiába tisztálkodom, nem szűnik meg a bélsár a végbél körül?

Figyelt kérdés
De most komolyan, minden nap miután wc-n voltam, egyből megfürdök, kifejezetten összpontosítva a fent említett területre. Azaz olyan tisztára mosom már, hogy nyugodtan mernék enni róla. X idővel azonban a fürdés után, főleg mikor elindulok mondjuk a városba, elkezd viszketni ott és érzem, hogy olyan, mintha meg sem töröltem volna, és be kell mennem a legelső útba eső wc-re, hogy újra kitöröljem. Hozzáteszem ez nem csak érzés, ilyenkor tényleg olyan a papír is, mintha épp most fejeztem volna be a "nagydolgomat". Ezt mi okozhatja? A meleg, az izzadás? Vagy valamit nem jól csinálok? De most komolyan, 26 éve nem csináltam máshogy, de az utóbbi néhány hétben napi szintű problémává vált. Bármi ötletet szívesen veszek.

2018. aug. 23. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Túl sok anális szex?
2018. aug. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Valamiért nem tudod tartani. A záró izommal biztos gond van. Nem tudod mi lehet az oka esetleg?
2018. aug. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:D Nem beszarok, hanem olyan, mintha kiszivárogna még egy minimális. Épp annyi, hogy törölni kelljen.
2018. aug. 23. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress fel ezzel a problémával egy proktológus szakembert! Körzeti doki ad beutalót. Ezt "házilag" nem fogod tudni megoldani.
2018. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fogyasztasz elég rostot és vizet. Ha így lenne, néha még törölni se kellene.


Reggel éhgyomorra próbáld ki, hogy elkeversz egy evőkanál útifű maghéjat egy nagy pohár vízben, idd meg, és a nap folyamán még igyál minimum 2-3l folyadékot. Ez ósszesűríti a béltartalmat, és szépen, egyben jön ki az egész másnap reggel.

2018. aug. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, okozhatja a meleg, és az izzadás. Hordj magaddal nedves törlőkendőt, mert jobban tisztít a ráncok közt is, mint a sima papír.

2018. aug. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!