Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy élhettem túl? Paracetamol...

Hogy élhettem túl? Paracetamoltúladagolás?

Figyelt kérdés

5 éve öngyilkos akartam lenni, és ezért bevettem 50 db panadolt, reggel, evés nélkül. De nem lett semmi bajom. Mindenhol azt olvasni, hogy könnyen meg lehet halni tőle, én meg 50 után meg se szédültem? Ez hogy lehet? A kórházban meg nem volt gyomormosás sem, csak egy ACC, amit kihányram allergia miatt.

Akkor ezt leszartam, de most elgondolkodtató, meg az is, hogy károsodott e a májam.



2018. aug. 25. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A máj nagyon jól regenerálódik,ha azóta nem kapott ilyen nagy dózisokat,akkor szerintem nem kell aggódni.De nem árt amúgy sem az embernek olykor egy laborvizsgálat,ahol máj értékeket is néznek.Ha baja lenne a májadnak,akkor ott lennének eltérések.Háziorvos ad beutalót!
2018. aug. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez megnyugtató, de inkább az érdekelne, akkor miért nem történt semmi. Nem kellett volna? Mármint, két doboz panadol még nem halálos adag? Nagyon meglep.
2018. aug. 25. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok.Szerencsére ennyi se nem halálos,se nem májkárosító hatással nem volt rád,ahhoz testömegkilogrammonként sokkal de sokkal több kellett volna.A gyógyszerek kb fél-egy óra alatt szívódtak fel,majd a májad két alkotórészre bontotta őket,amik a vizeleteddel távoztak.Nem tudom csináltak-e neked vérvételt,ilyenkor néznek pár laborértéket,többször is.Nem tudom hány éves voltál akkor,csak feltételezem,hogy fiatal,mert minél fiatalabb az ember,annál jobban viseli ezt.Úgyhogy ezért :)
2018. aug. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már mindent értek, köszönöm! Engem csak az zavart be, hogy sokszor hallani, hogy egy nap két három féle paracetamol tartalmú gyógyszert ne vegyünk be, mert milyen könnyű túladagolni. Én meg agyaltam, hogyhogy ha annyira könnyű, 50 szem hogy nem volt sok. Nagyon köszönöm a választ!
2018. aug. 27. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!