Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony a vérnyomásom?

Alacsony a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Gyerek korom óta alacsony a vérnyomásom.Sokat voltam kórházban miatta mert rengetegszer elájultam...sajnos ez még most is így van..Pár hete egyre gyakrabban fáj tompán a fejem de mivel nem ájuldozok nem aggódtam.Ma anyósom megmérte a vérnyomásom.93/65 lett a pulzusom pedig 97.Szerinte rohanjak kardiológushoz anyukám viszont inkább kinevetett hogy minden nőnek ilyen és ne menjek orvoshoz mert csak kiröhög.28 éves vagyok.Tudom hogy ciki hogy nem tudom egyedül eldönteni de aki hasonló helyzetben van az kérem adjon tanácsot.Köszönöm előre is.

2018. aug. 26. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, nem fog kiröhögni. a 93/ 65 nagyon alacsony vérnyomás, tekintettel arra hogy 120-130 körül kéne lennie.
2018. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vérnyomás alacsony, de a pulzusszám magas (72 körülinek kellene lenni). Ez okozza a szédülést. Beszéld meg orvossal. Ha mindjárt nem tudsz orvoshoz menni, akkor pár napon át mérjed meg naponta legalább 3x (reggel - azonnal ébredés után), délben és este, az utóbbi két esetben mindig étkezés előtt. Jegyezd fel a mért értékeket és azt mutasd meg az orvosodnak.
2018. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt kipróbálom...köszönöm a válaszokat...a decembert mindenképp megvárom.elöbb nem lessz rá időm.
2018. aug. 26. 19:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Na ne viccelj már! Decemberig nem lesz időd orvoshoz menni?

Az én 80/40-es vérnyomásomnál az orvosom még tömni akarta belém a vérnyomáscsökkentőt. Alkalomszerűen beszéltem az osztályvezető főorvos unokatestvéremmel, ki azt tanácsolta, hogy váltsak orvost, mert megszédülhetek egy lépcsőn és összetörhetem a csontjaimat. Így tettem - váltottam. Elhagytuk a vérnyomáscsökkentő szedését, azóta is (4 éve) rendben van a vérnyomásom és 77 éves vagyok.

2018. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!