Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik munka az egészségesebb?

Melyik munka az egészségesebb?

Figyelt kérdés

Tavaly gyárban dolgoztam éjszakai munka és fizikai munka volt, 2 féle gyárban dolgoztam a második helyen 12 óra folyamatos álló munka. Megmondom őszintén, hogy én sokkal fáradtabbnak éreztem magam és a lábaim valamint a hátam is nagyon fájt. Sosem voltam kipihent.


Most egy irodában dolgozok, monitor előtt, ülő munka. Interneten olvastam hogy ez is megrövidíti az ember életét, mert ülő munka. Igazából nem tudom milyen munka lehet még, mert eddig úgy gondoltam ez a leg egészségesebb, hiszen gyakorlatilag semmit nem kell csinálni fizikálisan.


A esetben 100% osan éreztem magam fáradtnak

B esetben legyen ez 10%, persze ez szubjektív.


Pénzben is jobb a B, de gondolkozok hogy lehetne-e C ?

Létezhet "egészséges" munkahely?

nyilván ha az év 365 napjának az 5/7 -ét monitor előtt ülve töltöm az sem a legoptimálisabb...



2018. aug. 26. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy van jó munka, hiszen legtöbb tényleg vagy egész nap állós, vagy egész nap ülős. Viszont az ülőmunka közben elég sokat felállhatsz, kicsit tornászhatsz is. A legfontosabb, hogy a gerincedre figyelj, próbálj egyenes háttal ülni, persze ez 8 órán keresztül nagyon fárasztó.
2018. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem amit most csinálsz az elég jó. Annyit tudsz tenni még emellett, hogy egészségesebb legyél és hosszabb életed legyen, hogy megfelelő szinten sportolsz és egészségesen táplálkozol. Az ülő munka nem fog korlátozni hosszútávon, de időközönként érdemes lenne tornáznod és hordhatsz olyan ruhadarabokat, amelyek elősegítik a megfelelő keringést a végtagjaidban. A látásod ugyan rosszabbodhat, de erre már gyártanak különböző szemüvegeket, amelyek megtörik a káros sugarakat (gamer-eknek is csináltak ilyesmit). És az se árt, ha a szabadidődet a természetben töltöd, friss levegőt szívva.

(Csak úgy példának: köztudott tény, hogy Japánban az emberek élettartama elég magas (ha jól tudom a világ második legidősebb embere egy 117 éves japán nő), ez az életmódjuknak köszönhető. Az egészséges étrend mellett sok cég, iroda dolgozói kötelezően végig csinálnak egy edzéssort a munka előtt minden egyes nap.)

2018. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát a most 30-60 éves japánoknak már nem lesz olyan magas a havi 100 túlórájukkal. Amit azok csinálnak, az minden csak nem egészséges életmód.
2018. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Természetbe sajnos keveset járok, nincs időm de főként ötletem

Sportolni viszont szoktam, focizok amatőr szinten.

2018. aug. 28. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!