Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy könnyíthetem meg a...

Hogy könnyíthetem meg a vérvételt?

Figyelt kérdés

Holnap megyek vérvételre, és már előre félek, mert minden egyes alkalommal 3-4 helyen megszúrnak mire sikerül levenni a kellő mennyiségű vért. Mit tehetek, hogy megkönnyítsem a vérvételt?


Persze sokat iszok, amennyit csak tudok, de van még esetleg valami, amit tehetnék?



2018. aug. 28. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló a problémám. Egyetlen nővér sem tudta megtalálni a megfelelő eret. Az az érdekes, hogy a kórházban csak a főorvos és az aszisztense minden probléma nélkül megtalálták. A legutóbb is (mivel vénába kellett ATB sorozatot kapnom), elküldtek sürgősségire, ahol szintén egy ott motolgó nővér pillanat alatt megoldotta.

Szerintem csak hosszabb távon törtténő kar edzéssel lehetne javítani a problémán.

2018. aug. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Akkor ezek szerint holnapig nem sokat tehetek. Már csak abban reménykedek, hogy hátha szerencsém lesz és egyből jó helyen szúrnak meg.

2018. aug. 28. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez adottság kérdése, ha rossz a vénád, sajnos ez van. Esetleg ha a másik karodon jobb, próbáld meg azt. Én jobb kezes vagyok, de mindig a jobból vetetem, a balból nem lehet.
2018. aug. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt meg fogom próbálni. Eddig mindig a jobból próbáltak venni mert az állt kézre, hátha a ballal nagyobb szerencsém lesz.
2018. aug. 28. 17:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Végül minden simán ment, csak egyszer szúrtak, és még a tűt se kellett mozgatni, ilyen talán még soha nem volt. A bal kezemből vettek vért, ezentúl azt fogom odanyújtani, bár biztos, hogy a tegnapi 4 liter folyadék és a ma reggel nyolcig megivott +1 liter víz is segített.
2018. aug. 29. 11:35
 6/6 szenes43 ***** válasza:
Nekem vagy 10 infúziót kötöttek be és akkor voltak a +35 fokok.A nővérek mindig mondták hogy igyunk bőven mert ebben a melegben párolog a bőr is,meg izzadunk és összeesik a véna.
2018. szept. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!