Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Életmód váltás, szerintetek...

Életmód váltás, szerintetek késő? (többi lent)

Figyelt kérdés

üdv mindenkinek!

az a helyzet hogy kb 13 éves korom ota elég egészségtelenül élek, akkor még csak annyi volt hogy sokat gépeztem, keveset mozogtam. aztán 15 éves koromba ért egy nagyon nagy trauma, azóta, még mindig fáj ha arra visszagondolok. mikor 15 lettem akkor kezdtem a középsulit, rengeteget bántottak, + a tanulás, ilyenkor rengeteg stressz ért. 16 éves lettem mikor rászoktam a cigire, alkoholra, vizipipára, mivel egy nagyon kétségbejtő korszakom volt, akkor voltam igazán depressziós, mindennapom egy szenvedés volt, mivel legszivesebben megöltem volna magam, de tudtam akkor, emberek életét tenném tönkre és nem egy önző ember vagyok

most 20 éves vagyok. a legjobb barátom segít a munka szerzésben, elhatároztam hogy életmódot váltok, ha nem késő. elkezdek edzeni, szocializálodni, fejleszteni a kommunikációs képességem mondjuk könyvek segítségével, tehát rendbe hozni az életem. 2 lépést már megtettem, a cigi leszokásával és sikerült egy lánnyal találkozom akivel probálom mélyiteni a kapcsolatunkat, mert még csak barátok vagyunk. viszont, aggodók mi lesz a jövőben, pl. a korábbi erős dohányzásom miatt a rák kialakulása, mi van esetleg ha elvesztek valakit, az a probléma hogy nagyon negativ vagyok a jövőmet illetően is

szerintetek mihez kezdjek?



2018. szept. 2. 00:57
 1/4 A kérdező kommentje:
sajnálom a sok helyesírási hibát
2018. szept. 2. 00:58
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Soha nem késő változtatni. Még nagyon fiatal vagy, előtted az egész élet, az írásodból az jött le nekem, hogy semmi visszafordíthatatlan nem történt.


Kicsit nehézkesen, de túljutottál a kamaszkoron, nagyon helyes, hogy kezdesz megkomolyodni. Szerencsére van barátod is aki támogasson ebben. Mivel nem vagy beteg, felesleges azon gondolkoznod mi történne ha az lennél. Sajnos rákos az bárki lehet, nem is kell ahhoz dohányozni. Rengeteg nyugdíjas dohányos is van aki sosem lett rákos. Kár olyan dolgokon aggódni, amik meg sem történtek. Ne csinálj magadnak nem létező problémákat.


Elindultál a jó úton, ehhez innentől csak kitartás kell. Én nagyon szurkolok neked, hidd el, semmivel nem vagy még elkésve.

2018. szept. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszonom a pozitiv valaszod!:)
2018. szept. 2. 01:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

csak annyit tennék még hozzá, hogy legyél kitartó. Azaz ne csüggedj el, ha mondjuk már a 10. álláspályázatodat is elutasítják, hanem keresgélj tovább. Célszerű egyébként nem egyesével várakozni az eredményekre, és csak utána pályázni máshova, hanem az összes létező lehetőségre jelentkezni, amit csak találsz álláshirdető oldalakon, tehát akár naponta több munkát is megpályázhatsz. Így nagyobb esélyed van arra, hogy behívnak interjúra rövid időn belül több helyre is, és ha pozitív választ kapsz két-három helyről is, akkor te dönthetsz, hogy melyiket választod.

És az edzésben is legyél kitartó, mert eleinte nehéz (fáradtság, izomláz), később meg unalmas lehet.

Sok sikert. :)

2018. szept. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!