Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van értelme még érte küzdeni?

Van értelme még érte küzdeni?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom vagyis már csak volt barátom.

19 éves a srác és kemény kokain függő.Több mint 3 éve csinálja és sajnos ez nem vicc.

Próbáltam neki segíteni tényleg mindent meg tettem érte de nem használ.Akármit probáltam semmivel nem tudtam le szoktatni a drogról.

Ebben az évben már a 5 . Sikertelen elvonon van túl mert nem marad bent.

Hiába visszem be másnapra megel jön.Már volt hogy orvos utalta be mert eddig volt két túl adagolása de onnan igy is megszökött.

3 év alatt nagyon csúnyán tönkre tette a kokain úgyan is a teljesen egészséges fiatal fiú pánik beteg lett.

Már nem törösik magával.Teljesen megváltozott a viselkedése agresszív és ellenséges lett velem szben pedig csak segíteni akarok neki

Alig eszik és tiszta fekély mindene ami elég csúnyán el van fertöződve mivel nem fürdik és nem fertőtleníteni azokat az orvoshoz sem hajlandó elmenni mert szerinte nincsen semmi baj.

A bal kezében gyenyeseg be van gyuladnak a vénája fogalmam sincsen mi lehet vele persze ez mellé még társul egy kis vérmérgezés ami kezelve lett persze akarata ellenére is.

Pár hete utcára került mert a szülei nem hajlandóak tovább küzdeni érte ők már le mondták róla. Most mêg jobban padlóra került.Probáltam neki segíteni be akart fogadni de nem volt hajlandó velem el jönni mert nincs szüksége a segítségemre.Válaaztas elé álittotam szó szerint az egyik kezemben a tű a másikban pedig egy neki másolatot kulcs volt és sajnos nem a kulcsot vette el a kezemből.

Nem hajlandó fel fogni hogy bajban van sőt azt sem hogy függő.Minden egyes napegprobálja nekem hogy ha akarja le tudja tenni de az az egyetlen egy probléma hogy nem is akarja.

Sajnos már a saját élete sem érdekli.

Közöltem vele hogy meg fog halni csak a szemembe röhögött.


Tudom nem szabadna ezt mondanom se bele fáradtam már.

Viszont csak én maradtam aki még küzd érte bár szerintem nagyon értelme nincsen .


Mit kellene még vele kezdeném hogy végre felfogja milyen szarban van ?


Vajon mennyi ideje lehet hátra ?



2018. szept. 2. 17:06
 1/2 anonim válasza:
Nincs már neki sok hátra az ilyet jobb elengedni nehogy magával rántson.
2018. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem engedném el, mert ha senkije nem lesz, akkor nincs miért megváltozni. Könnyen lehet, hogy tragikus vége lesz a barátodnak, ha nincs egy ember sem, aki védőhálót von köré akkor is, ha már mindenki feladta. Szenvedélybetegekkel foglalkozom, és gyakran csak én maradok az, aki kitart valaki mellett.

Van egy srác, masszív alkoholbeteg, nagyon nehéz volt vele a kapcsolattartás, végigültem vele a lerészegedését, a másnaposságát, az elvonásait, azt, hogy az anyja kidobta otthonról, és sok idő után elkezdett bízni bennem. Soha nem cseszegettem azért, mert iszik, sőt, egyszer elmentem vele bort venni. Miért? Mert elfogadtam olyannak, amilyen, és nem akartam megváltoztatni. Amikor már nagyon a padlón volt, felkeresett engem, mert mást már nem tudott, és segítséget kért a leszokáshoz. Most egy rehabilitációs intézetben van pár hónapja, és tiszta. Mostivált. Soha többet nem akar inni. És mi van, ha kijön és visszaesik? Ugyan úgy ott leszek mellette, és segítek neki, és nem csak azért, mert ez a munkám, hanem egyszerűen emberségből.

Ha a barátod egyedül marad a világban, akkor még jobban meg fog zuhanni, még több anyagot fog fogyasztani, és így igazolva is lesz a világképe, hogy őt mindenki utálja, hogy ő nem való semmire, és megkeseredésében, amikor leér a saját maga ásott gödör aljára, nem fog ott találni senkit, csak mégtöbb anyagot.

Neked ehhez borzalmasan erősnek kell lenned, és motiváltnak, mert ha tényleg segíteni akarsz rajta, nem lesz könnyű, tele lesz kudarccal, de te lehetsz a remény is, aki mindig ott áll e mellett a srác mellett, akiből még bármi lehet, hiszen előtte az élet.

2018. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!