Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sulis vagyok. Ha délután...

Sulis vagyok. Ha délután aludnék és éjszaka kelnék?

Figyelt kérdés

Mindig is éjszakai bagoly voltam. Este fele mindig jön egy löket, meg akkor kezdek el gondolkodni mindenen, így nem tudok elaludni csak nagyon későn. Úgy meg másnap hulla vagyok, mert alig alszom. 5:30-kor kelni is kell.

Azt találtam ki, hogy eltolnam egy kicsit. Szóval haza jövök a suliból hulla fáradtan, megkajalok, még csinálok valamit majd olyan 17 óra körül aludnék, olyankor amugy is nagyon gyorsan elalszom. Majd éjszaka 2 körül kelnék fel és akkor tanulnek meg csinálnám azokat a dolgokat amiket alapból délután kéne. A 8 óra alvás is simán meg van. Így ki aludva lennék, frissen és nem fáradtan kéne tanulnom se. Ti mit gondoltok erről az ötletrol?

Lehet valamilyen káros hatása, hogy többet vagyok éjszakában?



2018. szept. 6. 01:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
A húgom ezt csinálja. Hétvégén felesleges bármilyen programot szerveznünk, mert használhatatlan, egész nap alszik. Ettől függetlenül egy próbát megér. Mondjuk csinálj végig egy hetet, és meglátod, hogy válik be.
2018. szept. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Én is ezt csináltam gimiben, illetve egyetemen, csak kisebb megszakításokkal.

Gimis koromban délután (3-4-től) aludtam kora estig (kb. 7-ig), majd csináltam a dolgom késő estig (kb. 2-ig), utána lefeküdtem aludni.

Egyetemnél meg, általában késő délután, este érek haza, így akkor ledőlök (6-7 fele), majd 1-2 fele felkelek, teszem a dolgom, majd lefekszem kb. 3 órára.

Akinek elmesélem, furán néz rám, pedig nekem így szakaszolva bejön az alvás és kipihent vagyok.

Neked nem tudom mennyire válna be, egy próbát megér! ;)

2018. szept. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én minden délután 4 kor munka után lefekszem, 2kor éjjel felkelek és legközelebb másnap délután 4kor kerülök ágyba.
2018. szept. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Az éjszakai alvás alatt olyan fontos hormonok termelődnek,amelyek nappal nem .Olvassatok többet arról,miért is fontos az éjszakai 8 óra alvás .
2018. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

#4 valamiben meg kell halni, de nekem pl éjszaka van ihletem (író vagyok) és máshogy nem igazán működik a dolog.

#3-as voltam.

2018. szept. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

A 4-esnek van igaza.

Kérdező, ha fáradt vagy suli után, akkor aludj egyet. De ne ez legyen "az alvás", hanem csak egy délutáni ledőlés.

2018. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dq ***** válasza:
71%
Nem fontos az éjszakai 8 órás alvás. Sőt.
2018. szept. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

"A kutatók szerint az éjszakai munka éppen azért veszélyes, mivel felborítja a szervezet belső órájának ritmusát. Ez azért fontos, mert a rák kialakulását gátló melatonin nevű hormon éjszaka, sötétben – tehát amikor alszunk – termelődik."

[link]


Aki az ellenkezőjét mondja, mire alapozza?

2018. szept. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Próbáld ki mennyire válik be. Nem véletlenül jutott eszedbe; tégy egy próbát.
2018. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8

én pl sötétben nem tudok már elaludni

2018. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!