Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrspray függőségre mit...

Orrspray függőségre mit javasoltok?

Figyelt kérdés

2018. szept. 10. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám, kíváncsi vagyok a válaszokra. Nekem éjszakára kell csak alapvetően, ahogy elkezd esteledni, vagy befekszem az ágyba, bedugul az orrom és nem tudok aludni anélkül, hogy orrspray-t használnék. Szerintem ez már régóta inkább pszichés, mint valódi fizikai ok.
2018. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem pszichés eredetű.

Nekem úgy sikerült, hogy egyre kevesebbet használtam, így lelohadt annyira a duzzanat, hogy kapjak levegőt. Aztán amikor máshol aludtam, nem vittem magammal így kénytelen voltam nélküle aludni. Nyilván nem annyira kaptam levegőt, mint orrsprayvel, de ki lehetett bírni. Szerintem egy hét volt, amíg rendbejött az orrom. Ja és én itt jöttem rá, hogy orrspray függő vagyok. Addig azt hittem, hogy allergia miatt van bedugulva az orrom. Szóval addig bátran használtam. Aztán amikor nem volt nálam és kénytelen voltam kibírni, akkor kezdett lassan helyrejönni az orrom, egyre jobban kidugult. Utána már nem fújkodtam.

De állítolag a fül orr gégész is segít, ad olyan sprayt amiben kevesebb hatóanyag van. Vagy te is hígithatod otthon magadnak tengervizes orrsprayvel. Ha nagyon tropa az orrod akkor viszont műteni kell.

Jah, hogy tudjátok hogy le lehet jönni: én is egy két évig toltam a legerősebekkel. (Abban a hiszemben h porallergiás vagyok)

2018. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy sikerült leszokni, hogy eldöntöttem, többet nem fújok be. Az első pár éjszaka nem nagyon aludtam, nem kaptam levegőt, de szerencsére hamar helyrejött.
2018. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem pszichés, az orrnyálkahártya hozzászokik a spray hatóanyagához, melynek érszűkítő hatása van. Nélküle folyamatosan duzzad, így nem kapsz levegőt.

Én is rá voltam szokva majd egy évig, fül-orr-gégész írt fel egy allergiásoknak való vényre kapható orrspray-t és 2 hétig használtam.

Következő évre megint rászoktam a télen, akkor azt találtam ki, hogy csak az egyik orrlyukaba fújok, a másikat hagyom. Nekem bevállt. Addig fújtam az egyikbe, míg a másik ki nem tisztult, utána az már szabad maradt és azon kaptam levegőt míg kitisztult az amelyiket fújtam.

2018. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!