Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kb. minden héten veszek be...

Ha kb. minden héten veszek be 2-3 szem fájdalomcsillapítót, az káros?

Figyelt kérdés
Sokszor fáj a fejem, mindig is fejfájós voltam, és egy héten kb. 2-3 olyan nap van, hogy fájdalomcsillapítót veszek be, hogy elmúljon. Ez mennyire káros, többnyire Panadol Rapide Extrát szoktam, vagy ritkán Cataflam vagy Algopiryn.

2018. szept. 10. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos ez elég káros hosszú távon. Nekem a neurológus magnéziumot javasolt, minden nap szedem, azóta sokkal ritkábban fáj a fejem.
2018. szept. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyomrod kikészülhet, gyomorfekély is lehet a vége.
2018. szept. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem bíztatlak, mert nem jó, de 18 éve keményen szedek fájdalomcsillapítót, hol fejfájásra, hol migrénre, hol mozgásszervi panaszra. Még itt vagyok. Váltogatni kell és gyomrot védeni.A fájdalmat csillapítani kell, mert nincs jó hatással a szervezetre. Egyébként pedig vizsgáltasd ki magad! Én azért jutottam erre a sorsra, mert nagyon sokára derült ki, hogy a fejfájásom pszichés alapon volt, a migrénre pedig a tingli-tanglikon kívül nincs egyéb terápia.
2018. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha muszáj rendszeresen szedned, akkor írass fel savcsökkentőt (protonpumpagátlót) pl No-Acidot, mert hosszútávon gyomorfekély lesz a vége.

De legjobb lenne, ha találnál valami más módot, mert feleslegesen nem jó gyógyszert zabálni.

2018. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!