Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Magas pulzus. Semmi baja a szivemnek voltam mindenfele kivizsgaláson. Reggel suedek egy fél0.5 frontint es este egy felet. Mi lehet a magas pulzusom oka? fekszek vagy ülök akkor is 99 vagy 105 de az átlag mindig 86 es 90 közt van.

Keress kérdéseket hasonló témában: szív

2018. szept. 18. 20:26  Privát üzenet  

A válaszok

Mit jelent a "mindenféle kivizsgálás"? Szívultrahang volt? 24 órás Holter?

Miért szedsz Frontint?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. szept. 18. 21:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

szia kerdező vagyok. 24 oras ekg .terheléses ekg. es szívultrahang. És azért szedem mert szorongok idegesebb voltam anyukam elvesztése miatt. de már 4 honapja szedem. es a pulzusom csak ugy szaladgál egésznap.

# 2/4Időpont 2018. szept. 19. 06:35 Privát üzenet

Szia,

Sajnálom. :(

Akkor úgy tűnik, hogy valószínűleg a vegetatív idegrendszer miatt van a probléma, tényleg nincs szervi baj.

A Frontin elvileg segít, gyakorlatilag meg láthatóan nem. Amúgy sem jó rászokni, nagyon erős függőséget tud okozni.

Szerintem próbálkozz természetes megoldásokkal: gyógynövényes nyugtatókkal, nyugtatóteákkal, relaxációs technikákkal. És sportolj rendszeresen, de egyelőre ne erőltesd túl magad, csak ha már megerősödték kicsit. (Érezni fogod, hogy egy idő után már nem megy fel olyan gyorsan a pulzusod mozgás hatására, meg nem is olyan magasra, és akkor a nyugalmi pulzus is jobb lesz már.)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. szept. 19. 08:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Igen en is erre gondoltam a vegetativ idegrenszerre. Ma már egesznap 54 es 69 közt volt. Szédelegtem is és fáradtabb voltam..

# 4/4Időpont 2018. szept. 29. 22:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Orvos mért vérnyomást 160/100 a pulzus 98 volt azt mondta, hogy jóval magasabb mint az átlag régebben is volt ilyen problémám veszélyes már ez az érték?
170-es átlag pulzus kezdő futóként optimális? Elkezdtem egy edzéstervet, de az istennek sem sikerül 160 alatt tartani a pulzusom, az első 1-2 perc után felszökik.
15 évesen a 166 106 vérnyomás az mennyire súlyos mert ahogy meg néztem az átlag az kb 107 67 szóval valami hogy akkor ez most mennyire nagy baj?
175/95-ös vérnyomás az nagyon magasnak számít vagy közepesen magas (pulzus átlag 95)?
Rendszeresen futok jó ideje. Gyors tempóban amíg bírom, majd kocogás, vagy séta. Majd újra kezdem. Pulzusmérő szerint 223/perc a max pulzusom,180/perc az átlag. Nem veszélyes ez?
Vérnyomásommal van problémám! Az első érték mindig magas az átlag 120-nál olyan 15-20al átlagosan! A második értek 80 körül van álltalába úgy, hogy a pulzus kb olyan 65-75 között...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!