Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire fázós?...

Miért vagyok ennyire fázós? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Először is elnézést, hogy ebbe a kategóriába írom a kérdést, de ezt találtam a legmegfelelőbbnek.

Én vagyok az az ember, aki nyáron, 35 fokban is képes hosszúnadrágot húzni, és nem, nem sülök meg.


Tegnap este 20 fok volt, én már kabátban (ami szőrös belül!) - bakancsban mászkáltam, és FÁZTAM!

Szerintem a leg melegebb öltözék, amit láttam, az bőrdzsekiben ki is merült, alatta rövidujjúval...

A páromon rövidujjú ing, és egy kötött (de nem igazán vastag) pulóver volt. Jól érezte magát! :D

Mindig ez van és már nagyon unom. Egyszerűen nem bírom a """hideget""".

Jövőhétre max. 15 fokot mondanak legmagasabb hőmérsékletnek, már előre látom, hogy én bizony meg fogok fagyni, pedig hol van még a tél, a mínusz...


Hiába veszek fel több réteg ruhát, azzal csak azt érem el, hogy nem tudok normálisan mozogni, és azért is fázok.


Talán a lábam a legrosszabb. Hiába fekszek bundás csizmát, nem ér semmit. Ezeregy félét próbáltam már, több 10ezres márkákon át.


15 fokos hidegre átlagos öltözékem:

Body trikó, hosszú ujjú, pulcsi, kabát (nem téli, de bundás végig).

Farmer. Bokacsizma vagy bakancs, ami bélelt, de nem bundás.


Ez normális?

Amúgy nem vagyok beteges, van olyan év, hogy még csak meg sem fázom, tehát az immunrendszeremet nem mondhatnám rossznak.

Évek óta ez megy.

Létezik még ilyen fagyos szent ember? Mi a megoldás?


2018. szept. 22. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár cserélhetnék veled, én ma is sz@rrá izzadtam magam, úgy, hogy kb. nem csináltam semmi megerőltetőt.
2018. szept. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, normális, én is ilyen vagyok. Engem főként a hirtelen változás visel, mint pl. a mostani is. Jövő héten én is rétegesen öltözök majd, mert szintén meg fogok fagyni. De már vártam, hogy ősz legyen, elég volt a hosszú, forró nyárból, csak a változást nehéz megszokni.
2018. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Részvétem. Én alapból úgy gondolnám felöltözni fel lehet, de a bőröm nem tudom levetni - de te rácáfolsz, mert felöltözve is fázol.

Hogyan éled túl a teleket? Nem próbáltál valami speckó ruhát szerezni? Vannak emberek, akik az Antarktiszra mennek vagy magashegyeket másznak, télen motoroznak (az a menetszél miatt NAGYON durva, mondjuk ez már a melegített ruhadarabok szintje. én anélkül voltam kénytelen párszor órákat elviselni, iszonyú volt), vannak speckó ruhák, a legjobbak bizonyára rém drágák, de azért találhatsz valami egy fokkal szolidabb aláöltözőt meg mit tudom én, mit...


Innentől nem lesz releváns, csak sztorizgatok más típusokról.


Én nem vagyok éppen az ellentéted, de közel állok hozzá, amikor mozgok, mert akkor bámulatosan termelem a hőt, csak a lábfejem fázik, ha hideg van. Tegnap késő este pont jó volt ujjatlanban hazasétálni :) Nyáron túl meleg van nekem a gyalogláshoz (jó, a létezéshez is, ha épp kánikula van), a tél viszont remek túraidő hegyre, ha nem esik az eső (mondjuk -5 fok, az baba). Magyarországon nincs elég hideg nekem a kabáthoz, de a polárdzseki és egy akármilyen pulóver is sok egyszerre, csak az egyiket vehetem fel, sapkát nem bírok, a kesztyűről nem is beszélve.

Ez baj, mert nem tudom, hogyan fogok megtanulni futni. Pedig szeretnék maratont futni, nyilván majd télen kell azt futnom rövidujjúban s így is meg fogok égni, de attól még megfázhatok.


Vannak az érdekes öltözékek a különféle részein máshogy fázó embereknél. Párom, biciklin, kora ősszel: rövidnadrág, pulóver, kesztyű (teljesen fordított, mint ami nekem jó). Ha télen sétálunk, az remek, mert fogjuk egymás kezét. Én puszta kézzel erősen melegítem az övét, ő kesztyűben pedig lehűti az enyémet, amire télen valamiért szükségem van (havas időszakban jó, mert akkor hóval hűtöm a kezem).


Mozdulatlanul más, úgy nagyon tudok fázni, no azért 19-20 fokos szoba nekem már bőven elég, nem ülve kevesebb is. Csak ne kezdjek el súlyzózni :D


Ha nagyon fázik valamim, akkor a fűthető cucc a tuti, csak macerás, drága, elromlik, ésatöbbi. Illetve ha átmelegszem, akkor tartom a hőt. De ha kihűl a lábam, nincs az az isten, hogy 1 órán belül jól érezzem magam. Szóval a dolog idejében kezelésére vigyáznom kell.

2018. szept. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szerintem de csak szerintem, túl csontos és vékony vagy fel kéne magadra adni egy kis zsírt vagy az is lehet hogy valamilyen vírust kaptál el.
2018. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet vashiányod? Mert elvileg annak az egyik tünete,hogy ennyire fázik valaki.Szerintem ez nem normális. Lehet ki kellene magad vizsgáltatni.
2018. szept. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Próbáltam már sok féle ruhát, több kevesebb sikerrel. Én szó szerint túl-élem a telet.

Átlagos téli napom:

Hosszú ujjú body (ami igazából aláöltözet, nem a sima boltban kapható alapdarab), nylon harisnya(szigetel) "cicanadrág" (szintén speciális aláöltözet), hosszú ujjú, kötött felső, vastag pulóver, farmer /általában/, tollkabát. Csizma/bakancs, "fólia" (ez is ilyen speciális szigetelő, autós napellenzőhöz tudom hasonlítani:D, gyapjú talpbetét.

Soknak hangzik, de ezekkel még tudok mozogni, tehát nem szorítanak le.


Nem vagyok csontvékony, 162 cm és 52 kg vagyok, abszolút átlagos szerintem. Izmos vagyok, sportolok.


Nem vagyok vashiányos sem, pajzsmirigyemmel is minden oké. Voltam már pár orvosnál ez miatt.

2018. szept. 23. 16:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulműködés
2021. ápr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!