Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen apa ez szerintetek?

L vagyok kérdése:

Milyen apa ez szerintetek?

Figyelt kérdés
Van egy apám, és annak van egy cégje, vagyis az utca sarkon áruljuk a popcornot, a vattacuktot, a főtt kukoricát, a jégkását a burgonyapehelyt és a kávét. Engem az apám oda minden nap oda kiálit már lassan 7 éve, és szabadságom nem volt, szabad napok nem voltak meg adva (hétvége), és még ünnepekor is (főleg akkor) és akkor vagyok szabad, mikor esik az esső. Próbáltam más munkahelyet keresni, de apám akkor azt mondta, ha el megyek másnak dolgozni ki ír az örökségből és ki rak még a bent valóbol is és mehetek albérletbe. Van egy barátnőm is aki azz mellet áll, hogy nyugodtan kezdjek egy új életet egy albérletbe, hogy tudunk többet lenni mivel egy normális munkahelyen meg adják a szabadnapokat és a szabadságokat.

2018. szept. 23. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Kamu!

Tanulj meg helyesen írni!

2018. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocs sietve írok mivel munkába vagyok...
2018. szept. 23. 09:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia. Hát nem tudom én azért örülnék a helyedben ha lenne munkám.

Kapsz ezért fizetést az apádtól?

Hány éves vagy?

2018. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szabad ember vagy, ott dolgozol, ahol akarsz. Apád elmondta, hogy mi lesz a következménye, ha nem nála, ezt kalkuláld bele. Egyébként a köteles részből nem tagadhat ki, ennek nézz utána.

Ne a barátnőd hozza meg a döntést, hanem te magad.

2018. szept. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kapok fizut, 15 százalék az árulás után de nem mindig, és plusz a fogyasztást bele számítsa az internetet fizeti s tvt.....a többit én állom kaját a ruhát meg stb!!....de hogy minden nap dolgozok ez egy kicsit nem fer, mivel nekem is vannak programjaim és akarnám ápolni a kapcsolataim s amugyis még az isten is ki vett egy szabad napot magának. 21 éves vagyok !! .......ha már meg kérdezted
2018. szept. 23. 13:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondom: 21 éves felnőtt ember vagy, ott dolgozol, ahol akarsz. Állj a saját lábadra, vagy ne panaszkodj, ha azt választod mégis, hogy inkább ezt csinálod tovább. Így vagy úgy: a saját szabad választásod.
2018. szept. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tehát 14 éves korod óta minden nap? Akkor általános után nem is jártál iskolába? Nem hinném.

Meg azt sem akarom elhinni, hogy valaki ne tudná már 14-15 éves kora körül, hogy ahogy betölti a 18-at, onnantól kezdve nagykorú, és nem köteles sem a szüleivel élni, sem "szót fogadni" nekik. Persze normális családban nem gond, mert megbeszélnek mindent.


Azt gondold már végig, kérdező, hogy megéri-e így leélni az életed nagy részét. Mivel apád akár még ~20 évig csesztethet...

Az örökségből nem "írhat ki" teljesen - legalábbis a hivatalos kizárást nem teheti meg, mivel annak komoly feltételei vannak (pl. ha bántalmazza valaki a szülőt). Ha végrendelkezik, és téged nem említ benne, akkor is jogosult vagy a köteles részre. Szóval nem hinném, hogy van az a pénz, amiért megérné 20 év. Még úgy sem, hogy bérelsz lakást.

Bár ha semmi képzettséged nincs, akkor csak elég vacak melókat kaphatsz - szabadnapod és szabadság ugyan lesznek (kezdésnek heti két szabadnap, az mindig; és évi 20 nap szabadság), csak valószínűleg utálni fogod az egészet. Tanulni kellene.

A normális munkahelynek további előnye, hogy be vagy jelentve, így van biztosítási jogviszonyod, ami alapján betegség vagy baleset esetén is jogosult vagy ellátásra (táppénz); ill. a nyugdíjhoz szükséges időbe is beleszámít. Gondolom, apádnál nem vagy bejelentve, vagy ha igen, akkor minimálbérrel.

2018. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Iskola után a munkahelyre mentem be és itt tanultam.....tudom nehéz el hinni,de ez így van
2018. szept. 26. 08:20
 9/10 A kérdező kommentje:

Tehát az elmémnek köszönhetően, meg van az asztalos, a kereskedelmi diplomám na meg a jogsim.....s most be irattam magam estibe, hogy az éretségit is tegyem le!

....tehát a felosztás ugy volt mikor.suliba kellet mennem akkor délelőtt nem kellet, hogy dolgozzak, de ahogy végeztem a sulival ettem s mentem dolgozni füzetekkel együtt

2018. szept. 26. 08:24
 10/10 anonim ***** válasza:
És akkor most mi van? Csinálod is az estit, vagy csak beíratkoztál?
2018. szept. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!