Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laktózérzékenység ez?

Laktózérzékenység ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. 2 éve van meg az hogy pl: tejfölös tészta, nem mindegyik fajta pálcikás jégkrémtől, kakaótól, egyes tejszeletektől néha ,szóval van olyan hogy valamelyiket eszem ezek közül akkor utána fáj egy picit a hasam és egyszer max. kétszer meglátogatom a mosdót. De van olyan is hogy ezek közül valamit eszek és semmi bajom. Már egy jó ideje kerülöm is ezeket az ételeket. A sajttól, vajtól, túrótól, joghurttól, túróruditól (most csak ezek jutnak eszembe) nincs soha semmi bajom.

A kérdésem az hogy miért lehet az hogy egyszer rosszul leszek azoktól az ételektől egyszer meg nem? Elég azokat az ételeket kerülnöm amiktől rosszul leszek vagy azokat is kell amiktől nem leszek rosszul?

Szokták kezelni a laktózérzékenységet a diétán kívül?


Hozzátenném hogy pont kb 2 éve volt egy antibiotikumos kúrám, akkor attól is lehet és elég lenne csak szedni Normafloret és társait vagy már mindegy?


Tudom egyszerübb lenne orvoshoz menni, tervezem is majd.


Köszi előre!



2018. szept. 24. 18:13
 1/2 A kérdező kommentje:
Javítás: a kakaótól nem tudom hogy rosszul lennék-e mert nem rajongok a tejért. :D
2018. szept. 24. 18:17
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem hinném. Bár a laktózérzékenység mértéke eltérő (azaz egyéni érzékenységtől függ, hogy ki mennyit bír gond nélkül), meg az épp aktuális állapottól is, de szerintem nincs gond. Mert ha laktózérzékeny lennél, akkor a túrótól és a puha sajtoktól is lennének tünetek, ugyanis ezeknek magas a laktóztartalma.

De ha biztosat akarsz tudni, akkor csináltass egy szájnyálkahártya-törlet tesztet - ez kimutatja a genetikai hajlamot, ha van. Endokrinológusok csinálják, de a TB-sek is pénzért (nekem 5 ezer forint volt); meg van talán laboros lehetőség is, szintén privátban 7 ezer körül.

2018. szept. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!