Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Föld evéstől (gyerekkorban)...

Föld evéstől (gyerekkorban) alakulthat ki rezisztens bélbaktérium?

Figyelt kérdés

Kb 2 éves voltam, amikor elvileg jóízűen fogyasztottam a földet, a szüleim ekkor nem szóltak rám, mert a faluban a ,,hír terjedt'' hogy a föld evés nem okoz semmi bajt, sőt hogy ellenállóbbá teszi a későbbiekben a szervezetet.


20 évesen diagnosztizáltak egy bélbaktériummal, ami gyakorlatilag minden antibitiokumra rezisztens, penicilinnel pedig nem kezelhető. A kialakulásának okáról fogalmam sincs, az orvosom sem tudott igazán erről mit mondani. Tünetek (hasmenés, puffadás, bélgázosság stb) voltak, de csak 19 éves koromban kezdődött) jelenleg olyan ételeket fogyasztok amire jól reagál a gyomrom.


Összességében csak az érdekel, hogy elképzelhető, hogy a gyerekkori földevéstől van bennem ez a bélbaktérium?

(Más tippem nincs a kialakulását illetően)


A baktérium típusa egyébként: aerob


2018. szept. 25. 22:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyéb megjegyzésben még annyit: hogy részt vettem az allergia tesztektől a tükrözésen át, minden gyomorral kapcsolatos vizsgálaton. Nem derült ki több. Gyógyszert nem írtak fel a rezisztancia miatt.
2018. szept. 25. 22:16
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A szüleidnek igaza volt. Minden gyerek szájába vesz mindenféle koszos dolgot, ez teljesen természetes és normális és (hacsak nem fertőtleníted a lakást, a gyereket és mindent, amihez hozzáér, mindezt 2-3 évig), elkerülhetetlen. És a legtöbb gyereknek ettől erősödik az immunrendszere, változatos bélflórára tesznek szert, gyengébb hajlamuk lesz allergiára. Kivéve, ha utána telenyomják őket párszor antibiotikumokkal.

A rezisztens baci lehet pl. attól, hogy antibiotikumot szedtél és nem szedted végig a kúrát. Gondolom, jártál már kórházban (legalább vizsgálatokon, látogatóban), ott is jellemzőek az efféle bacik.

Ha tényleg rezisztens a bacid és valamilyen betegséged van tőle, a legjobb módszer a saját immunrendszered erősítése - vitaminok, egészséges táplálkozás, sok napfény, gyógyteák, gyógynövénykivonatok, probiotikumok.

2018. szept. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

inkább a túlzott gyógyszerek miatt alakul kia rezisztens baktérium a nem megfelelő antibiotikum használat miatt stba baktériumok meg mostanában ellenállnak sokszor az antibiotikumnak a penicillinek meg szinte már mind a helytelen használat miatt szintén.

próbéld a fokhagymát . garantálom hogy kihajtaja belőled

2018. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

én is ettem földet, füvet, levelet, papírt, a virág nem volt finom, a fenyő levél meg a fű az mennyei volt gyerekként sőt egyszer egy medállt is lenyeltem

semmi bajom, de van olyan immunrendszerem, hogy beteg se nagyon vagyok, ha influenza szezon van, van hogy 3 napig szarul vagyok (de ez is max évi 2 alkalom)


biztos, hogy nem a föld evéstől

ha belegondolsz menyi por, baktérium és egyéb káros anyag van a levegőbe is, az a némi extra földecske nem sokat számít, nagy városba meg a kipufogó gázon nevelkedik a gyerek, az szerintem ártalmasabb

2018. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!