Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyit kéne aludnom?

Torro Botond kérdése:

Mennyit kéne aludnom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nagyon szervezetlenül alszom , valamikor 4-5 órát és valamikor 12 órát , de sokszor még akkor is hulla fáradt vagy amikor 12 órát alszom , azon gondolkodtam hogyha megpróbálnám hozzászoktatni a szervezetem ahhoz hogy 8 órát alszok minden egyes nap se többet se kevesebbet akkor talán jobban , kipihentebben ébrednék , és nem lennék ennyire fáradt?

2018. szept. 25. 23:46
 1/1 Csonka János válasza:

Nagyon jó, hogy elhatároztad, hogy rendszerességet viszel az alvásodba! A mai ember nagyon könnyedén kezeli ezt, holott valójában NAGYON súlyos következményei lehetnek a krónikus kialvatlanságnak. Pedig az alvástudománynak már nem egy súlyos bizonyítéka van erre.


De hogy válaszoljak is! :D


Azért érzed magad fáradtnak 12 óra alvás után is, mert súlyos adósságod van. Sajnos nem úgy működünk, - hogy teszem fel, nekem 8 óra alvásra van szükségem - ma csak 4-et, majd holnap 12 órát alszom.


Legalább egy héten át (de nem vagyok szakértő, lehet több ideig kellene) feküdj le egy általad kiválasztott időpontban. Szerintem 10-11 fele érdemes legkésőbb. Első körben ezt tartsad egy hétig, vagy addig, amíg észre nem veszed, hogy kipihenten ébredsz, és hogy beálltál egy X idejű állandó alvásra :)


Hagyd, hogy a szervezeted határozza meg azt az X óra szükséges alvást, ne állíts magadnak fel egy fix időt. Az alvásra való igény elég változó, lehet neked több, de lehet kevesebb is elég.


Kitartást hozzá!

2018. szept. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!