Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg baj lenne?

Tényleg baj lenne?

Figyelt kérdés
Minden este megiszom kb 4 pohár bort sorozatnézés közben, vagy miközben telefonálok. Igazából csak az aggaszt, hogy ha ez este kimaradna (nem szokott) nagyon feszült lennék és hiányozna. Meg kb 3 naponta kell vennem egy új üveg bort. Nemrég a lányom is megemlítette, hogy azért vigyázzak. De úgy érzem biztos le tudnék állni, hiszen a szüleim kemény alkoholisták voltak, ők minden reggel a kocsmában kezdték. Én speciel reggel sose tudnék inni. Szóval ugye ez még teljesen normális?

2018. okt. 1. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem bírnád ki nelküle ott probléma van. Nem a mennyiseg es időpont a lenyeg, hanem, hogy mit erzel, ha nem iszol!
2018. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális. Ha úgy érzed, biztos le tudnál állni, épp itt az ideje, hogy tényleg le is állj. Kétlem, hogy könnyen sikerülne, de sok sikert, tényleg!
2018. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon nem normális dolog minden nap alkoholt inni.
2018. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Phoney ***** válasza:
100%
Ebben igazából az a legaggasztóbb, hogy szerinted az alkoholizmus ott kezdődik, ha valaki reggeltől estig iszik.
2018. okt. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért írsz feltételesmódban? "Kimaradna", "tudnék"... Hagyd ki egy pár este a borozást, és ha kimarad, és valóban feszült leszel, és hiányzik, akkor biztos lehetsz benne, hogy valami nem egész. Ekkor kiderül az, amit érzel, hogy le tudsz-e állni, vagy nem. Az önismeret fontos lenne a számodra, mivel teljesen bizonytalan vagy saját magadat illetően, és nem a szeretteidtől fogadod el a meglátásokat, hanem vadidegenektől vársz megerősítést.
2018. okt. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy megiszod azzal alapjáraton nincsen gond. Azzal annál inkább, hogy nem tudsz nèlküle meglenni , mert másképp feszült vagy. Én is szoktam esténként meginni 1-1 pohár bort, igaz nem minden nap, de néha jól esik vacsi mellé, vagy csak mikor leülünk a férjemmel beszélgetni. Próbáld ki, hogy pár napig hanyagolod, hogy iszol, és ott derül majd ki, hogy igazából ez ténylegesen probléma e. Ha nem sikerül a letétel, akkor viszont èn keresnèk egy szakembert. Miért kezdted el a borozást? Mert lenyugtat a nap után?
2018. okt. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen le tudod tesztelni magad. Hagyd abba. Ha könnyen megy és nem nagyon hiányzik akkor nincs gond, ha problémát jelent akkor már van.
2018. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott irod hogy

" ha ez este kimaradna nagyon feszült lennék".

Bizony te is alkesz vagy. Csak te még nem az a dühöngő, magát össze csináló, de az vagy.

Mint irják, próbáld meg abba hagyni, meglátod hogy mi lesz.

Az hogy biztos le tudnék állni, ez csak önámitás.

2018. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
Már 1 pohárral sem normális.
2018. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is volt egyszer egy ilyen időszakom.Késő estig dolgoztam, rettentő stresszes helyen.Ráadásul kemény hideg tél volt, meg nem volt pénzem, és a férjemmel összevesztünk, különköltözött.Egyedül maradtam, totál padlón voltam, meg a borzasztó munka.

Este hazamentem totál hullán az üres, hideg házba, és rászoktam, hogy minden este iszok jégert, unikumot meg hasonló italokat.Nem vettem őket, hanem ajándékba kaptuk régebben.

Pár nap után már nagyon hiányzott a pia.De csak este, ha hazamentem.Már útközben arra gondoltam, milyen jó lesz inni.

Aztán elfogyott minden.Bementem a Tescoba venni italt, de sajnáltam jobb italra a pénzt, rosszat meg nem akartam venni.Este szenvedtem miatta, hogy nincs.

Aztán megszoktam, el is határoztam, többet nem iszok, mert baj lesz.

Közben a férjemmel minden rendbejött, ital teljesen felejtve,ez már 3 éve volt, soha eszembe se jut hogy igyak, még alkalmilag sem.

2018. okt. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!