Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezhet, hogy több mint 3...

Létezhet, hogy több mint 3 cm-t csökken a magasságom a nap végére?

Figyelt kérdés

Testzsírszázalékot mentem mérni pár alkalommal gyógyszertárba, ahol a gép a magasságot is megméri. Úgy emlékeztem, 192 cm körül vagyok. Először este 8 körül mértem, és 189-et mutatott. Pár napra rá reggel mentem, felkelés után kb. 2 órával, akkor 192 cm-t. Pár napra rá szintén este, de akkor egy másik gyógyszertárba, és ott 186 cm-t adott ki. Pedig ez a nap nem volt az átlagosnál stresszesebb, és nem cipeltem nehéz súlyokat aznap. Azt tudtam, hogy a nap végére a gravitáció miatt kicsit összébbmegyünk, de azt hittem, ez kb. 1-3 centi lehet.


Vagy ez magsságfüggő? Tehát egy jóval 2 m feletti ember akár 5-10 cm-t is veszíthet az eredeti magasságából, amit aztán alvás közben visszanyer? Várom a tapasztalatokat.



2018. okt. 6. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyire volt pontos az eszköz, amit használtál? Ugyanazt használtad, ugyanúgy? Kihúztad magad?


A napi magasságcsökkenésnek két főbb oka van:

- Görnyedsz, nem húzod ki magad, fáradtabb vagy, pszichés okokból húzod össze magad.

- Kiszáradás, a porckorongok összenyomódása.


Ezekből kijöhet bizonyos esetekben nagyobb magasságcsökkenés is, akkor is, ha nem lesz látványos banyapúpod.

2018. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amikor 186 cm jött ki, amit furcsálltam, akkor egy másik gyógyszertárban mértem, de ugyanazon s típusú gépen. És kihúztam magamat, igen.
2018. okt. 6. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség. Én pl. 2 centinél többet biztos nem tudok inogni a legextrémebb körülmények között sem, és nem hinném, hogy különböző fajba tartoznánk. Igaz, én csak 181-2-3 vagyok, de az az 5%-nyi különbség, amivel magasabb vagy, nem fogja megötszörözni a magasságod ingadozását. Kihúzottság mértékével, fej szögének eltérő állásával is csak újabb 1-2 centit lehet rontani a mérésen, bár gondolom, eleve hasonló jelleggel álltál alá. A 3 centis különbséget aláírom neked, 5-öt meg 10-et nem, az a mérés színvonaltalanságát tükrözi. Na és mit mutattak ezek a gépek a súlyod és testzsírod esetében? Kíváncsi vagyok, ott mennyire hihető a kilengés.
2018. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is túl sok ez a 6 cm. 3 cm lenne reális. Lehet, hogy a gép volt roszul beállítva, vagy levonta a cipőtalpat, pedig cipő nélkül álltam rá... nem tudom. Szerintem teszek még egy próbát jövő héten.
2018. okt. 6. 22:14
 5/7 A kérdező kommentje:
Testzsírnál kb. ugyanazokat az értékeket kaptam.
2018. okt. 6. 22:17
 6/7 anonim ***** válasza:
A szél igazgatta a frizurádat.
2018. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Bár én 16 éves lány vagyok,van,hogy reggelente 166 vagyok,napközben pedig 163.

Szerintem teljesen lehetséges ez amit leírtál

2018. okt. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!