Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent a sárgás széklet?

Mit jelent a sárgás széklet?

Figyelt kérdés

21/f vagyok és ma reggel sárgás székletem volt (viszonylag normál állagú). Olvastam egy kicsit erről és elég durva dolgokat írnak róla pl rák, hepatitisz stb.


Mik lehetnek az okok? Ma először volt ilyen a székletem, várjam meg a következőt és ha még mindig ilye akkor menjek orvoshoz, vagy egyből menjek most orvoshoz?



2018. okt. 6. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A fakó, agyagszínű székletet májprobléma okozhatja, bár ha csak egyszer fordul elő, valószínűbb, hogy olyasmit kajáztál.

Ha mellé bőséges, feltűnően büdös és zsíros, akkor viszont komolyabb a baj.

2018. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ettél előző nap sütőtököt?
2018. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem volt különösebben büdös és nem ettem előző nap sütőtököt.
2018. okt. 6. 18:10
 4/8 A kérdező kommentje:
Mit értesz zsíros alatt #1-es?
2018. okt. 6. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Zsíros széklet = nehéz leöblíteni és lebeg a WC vízfelületén. Orvosi szaknyelven steatorrhoea.

Ilyesmit egész csomó kórság produkálhat: giardiasis, coeliakia, cisztás fibrózis, idült hasnyálmirigy-gyulladás.

2018. okt. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ettél húst, csak tésztafélét esetleg? Akkor is ilyen színű, tehát lehet tök normális.
2018. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De kedves 6 os a kérdező életében először evett húst és tésztafélélt.. -.-

Csak tudja milyen a “normális” és ha ez nem lett volna az ellentettje nem tette volna ki a kérdést..

2018. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem cserélte ki valaki a kiégett izzót melegebb fényűre ?
2018. okt. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!