Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyit kell gyarapodnia egy...

Mennyit kell gyarapodnia egy kamasz lány súlyának 1 év alatt?

Figyelt kérdés
13-->14 éves korról lenne szó. A lányom a tavalyi mérésen 55 kg volt 160cm-hez, most viszont (az itthoni mérleg szerint) fogyott 3kg-ot, és nőtt 2cm-t. Ennyi súlyvesztés nem gond ugye? Normálisan étkezik, csak kicsit kevesebb mennyiségben mint tavaly
2018. okt. 8. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok lánynál befejeződik a serdülés 14 éves korra. A megelőző időszakban kissé felborul a szervezet (hirtelen nyúlás vagy hízás), utána normalizálódik. Ha nem betegesen sovány, akkor nincs gond.
2018. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 18 éves lányként a 170 centimhez vagyok 53 kiló. Kb 14-15 éves koromban álltam be 170 centire és 55 kilóra, azóta egy betegség miatt lefogytam és azóta (2 év) nem sikerült teljesen visszahíznom.

Ha a közérzete jó, nem érzi gyengének magát, nem betegszik meg gyakran, és kinézetre sem néz ki úgy mint akit faxon lehet küldeni, szerintem nem lehet gond. Ha nagyon aggódsz, esetleg csináltassatok vérvételt, ha van valami gond, az abból kiderül. :)

2018. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A fejét szokta fájlalni mostanába gyakrabban.
2018. okt. 8. 22:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nekem is fáj sokat (2-4 naponta fejfájáscsillapító), esetleg nézzétek meg a vérnyomását, ha alacsony vagy magas, attól fájhat a feje. Esetleg egy szemészetet is érdemes megpróbálni, ilyenkor gyorsan nő az ember, és lehet hogy a szeme nem nőtt egy ütemben vele, és emiatt romlott, és azért fáj, mert erőlködik a szeme.

Én éppen vizsgáltatom kifele magam, szóval ha valami olyasmi jön ki a fejfájásra ami a lányodat is érintheti, szólok :)

2018. okt. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Migrénje van már jó pár éve, 12 éves korában szintén sokat fájt a feje szóval voltunk már rengeteg vizsgálaton. Csak azon aggódok nehogy esetleg koplaljon és amiatt fájjon a feje. Mindig megkérdezem hogy evett-e, azt nondja igen, de hát ezt ugye nem lehet biztosravenni, néha előttem is csak csipeget az ételből, máskor viszont mintha feketelyuk lenne a gyomra helyén. Há
2018. okt. 11. 05:57
 6/7 A kérdező kommentje:
*hánytatni nem tudná magát ha itthon vagyok mert nagyon hallani lehet, hashajtó pedig nincs itthon, legalább attól nem kell félnem hogy bulimiás lenne.
2018. okt. 11. 05:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a lányodat, de ha nincsenek egyéb mentális problémái (durva önbizalomhiány, sírógörcsök, pánikrohamok, vagy ilyen self-harm (vagdosás, égetés, karmolás)), akkor nem hiszem hogy bulimiás lenne. Mármint az anorexia és a bulimia nem szokott egyedül érkezni, általában van valami kísérőprobléma is.

A csipegetésről csak annyit, hogy én is így voltam mindig is, hol csak egy fél tál levest ettem egész nap mert nem voltam éhes, hol pedig egy fél disznót óránként.

De ha úgy érzed, hogy fennállhat a bulimia, mint eshetőség, beszélj vele őszintén és egyenesen, mert szerintem a lányod jobban ismeri magát, meg te is jobban ismered őt, mint bármelyik anonim hozzászóló itt. :)

2018. okt. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!