Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A testtartásomon tudok változt...

A testtartásomon tudok változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy tudok-e a testtartásomon változtatni, vagyis inkább máshogyan megfogalmazva, hogy a gerincem egyenes legyen.


16 éves vagyok, és kissé hanyagtartásom van, viszont még nem vészes, inkább a hátam középső részén van egy kis görbület, de ha kihúzom magam nem látszik, ha egyenesen ülök mostantól, és végrehajtok mindennap testtartást javító gyakorlatokat, akkor kiegyenesedhet? Vagy ez hogy működik?


Ha valamit rosszul mondok, bocsi előfordul hogy fogyatékos vagyok



2018. okt. 9. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Persze hogy tudsz rajta javítani :-) Azt gondolom tudod, hogy a gerincben van egy természetes görbület, tehát az nem lenne jó, ha tökéletesen egyenes lenne. De azt úgyse fogod elérni.


Keress erre való gyakorlatokat, aztán hajrá. Azért olvass utána alaposan, amit én találtam, hogy fontos, de magamtól nem lenne nyilvánvaló, hogy a lágyéki gerinc védelmében a farizmokat a legtöbb tartásjavító gyakorlat közben meg kell feszíteni. Ez stabilizálja ott a környéket, és nem lesz baja a tornától a derekadnak. Szóval azért olvass utána rendesen, meg ha van valamilyen tornatanár, gyógytornász, gyógytestnevelő rokonod vagy ismerősöd, akkor őt is érdemes kikérdezned szerintem.

2018. okt. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, még annyi lenne, hogy ugye ez a görbület ez természetes, viszont nekem egy kicsit már jobban be van gördülve, egy picit nem lehet egyenesíteni? vagy ez változni már nem fog? mert egy picit észre lehet venni és kissé zavaró
2018. okt. 9. 20:32
 3/7 anonim válasza:
Járj gyógytesire, sokat segít. Én is oda járok a tanár tudni fogja mi a gondod és sokat segíthet neked. Nekem az orvosok még azt mondták hogy minden este 20 homorítás lefekvés előtt és jobb lesz :D
2018. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


De, lehet enyhébb a görbület, éppen ez a torna lényege. Teljesen egyenes nem lesz, de nem is kell. Ideális esetben éppen annyira görbül, amennyire kell neki. Ehhez jó hátizmok és jó hasizmok kellenek, plusz hogy érzed, hogy hogyan kéne tartani a hátad, "merre" van az egyenes.


Amúgy a hanyagtartást orvos állapította meg? Gyógytornára nem küldött el? Mégiscsak az lenne a legjobb, ha egy szakképzett ember tanítaná meg neked a megfelelő gyakorlatokat.

2018. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Orvoshoz menj el, vagy honnan tudod, higy a görbület mekkora? Tornával lehet javítani, de nem minden esetben.
2018. okt. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sportorvosnál voltam, és mondta hogy feküdjek hason gyakran, és ússzak, egyébként köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 10. 19:01
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ennél többet akkor mi sem tudunk, ezeket kell csinálni.
2018. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!