Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vitamin hiányt mivel lehet...

A vitamin hiányt mivel lehet kimutatni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom vérvétellel nem, de akkor mégis mivel?

2018. okt. 9. 22:24
 1/7 A kérdező kommentje:
szóval az A-vitamint
2018. okt. 9. 22:27
 2/7 anonim ***** válasza:
De, pontosan vérvétellel lehet a különböző vitaminok és ásványi anyagok szintjét mérni. A nehézség abban áll, hogy a házi orvos nem tudja mindegyiket megkérni - pl. vasat, magnéziumot stb. tud, de D-vitamint, jódot stb. nem. A-vitamint sem, azt is csak szakorvos kérheti. Vagy kifizeted privátban.
2018. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos a hiánytünetek alapján ítéli meg.
2018. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valaki akkor linkeljen már egy oldalt, ahol írják, hogy vérvétel alapján lehet kimutatni, mert ha beírom a google-be, csak a d és a b vitamint látom. Endokrinológusra gondoltam amúgy, nem háziorvosra, hogy megkérném, de nem találok róla információt, hogy lehetséges-e kimutatni. Tünetek megvannak szerintem, meg alapból nem eszem, iszom olyan dolgokat amiben van a-vitamin (tej, máj, hal).
2018. okt. 9. 23:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja a bőrgyógyászom egyszer felírt nekem a-vitamint, de ő is csak így ránézésből ítélt. Azt mondta, hogy 10 hónapot kéne szednem... De nem szedtem, viszont most újra elgondolkodtam rajta, csak jó lenne valami biztos pont, mérhető adat, hogy mégis mennyire lenne fontos a szedése.
2018. okt. 10. 00:02
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szedj akkor valami multivitamint, amiben az is van.
2018. okt. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tehet az orvos A-vitamin hiány esetén

Az orvos a beteg vizsgálatán kívül vér és szemészeti vizsgálatot kér. A betegek tabletta formájában, vagy injekcióban kaphatnak A-vitamint, a betegség súlyosságától függően."

[link]

2018. okt. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!