Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj ha nem veszem be az orvos...

Baj ha nem veszem be az orvos által kiírt antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Megfáztam, elmentem orvoshoz. Öt féle gyógyszert írt ki, köztük antibiotikumot is, pontosabban Aktil DUO-t. Az az igazság, hogy mindig is utáltam tabletta formájában bevenni gyógyszert, mert mindig attól félek, hogy félrenyelek vagy megakad a torkomon. A kisebb méretű gyógyszerekkel úgy ahogy elboldogulok, viszont utálom ha nagyszemű gyógyszert kapok, mert előjön ez a félelmem. Az Aktil DUO is nagyméretű gyógyszer. A mostani gyógyszerbeszedést nehezíti, hogy gondolom a megfázás miatt nehezen nyelek. Evés közben is gondot okoz. Pár napja egyfolytában úgy érzem, hogy ami a számban étel vagy gyószer nem fogom tudni lenyelni és megfogok fulladni és fáj is a torkom. Sőt ha nincs a számban semmi csak simán nyelek akkor isbezt érzem, hogy most nyelek egyet és kész megfulladok. Csak a folyadékot tudom könnyebben lenyelni és olvastam is az interneten, hogy ha megfázáskor torokfájás esetén nehezen megy a nyelés, akkor igyunk sok folyadékot. Ezt megfogadtam és tényleg mintha jobb lenne, de még mindig nem az igazi. De a lényeg, hogy ezt a nagyszemű antibiotikumot nem tudom lenyelni egyszerűen. Próbálkoztam, de csak úgy megy ha kisebb darabokra késsel összedarabolom és úgy veszem be. A kérdésem tulajdonképpen az, hogy nem lehet-e mondjuk feloldani folyadékban és úgy bevenni? Ha nem lehet és nem veszem be az nagy baj?

2018. okt. 10. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
5 gyógyszert? Megfázásra tök felesleges antibiotikum.
2018. okt. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen. Kaptam ezt az AKTIL Duot, Algopyrint, Diaphyllint, Rhinathisolt és egy köhögéscsillapítót, ami szerencsére kanalas gyógyszer nem tabletta, de nem tudom most a nevét.
2018. okt. 10. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt más nem tudja helyetted eldönteni. Én mépg csak orvoshoz se mennék ilyesmivel, hanem meggyógyulnék magamtól, szóval nekem OK, ha nem veszel be tablettát.

Én sem tudom lenyelni a tablettákat, de még a kisebb darabokat sem, nekem apróra kell rágnom a cuccot. Úgy is hat (ha hat, én kizárólag fájdalomcsillapítót veszek be és van, amelyik hatástalan, az ember már csak ilyen).

Ha fel tudod oldani, az is jó, miért ne? A hatóanyag köszöni, megvan. A kapszulák másak, azok nincsenek arra tervezve, hogy hamar kiszabaduljanak, de én ugye azt is szétszedve tudom csak bevenni vagy sehogy. De neked tabletta van, széttöröd, nem gond :)

2018. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha már elkezdted szedni az antibiotikumot semmiképp se hagyd abba.

Itt valaki tök jól leírta, hogy miért nem szabad abbahagyni a szedését.:)

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__9441118..

2018. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én se szeretek megfázással orvoshoz menni annyi, hogy egy kicsit fáj a torkom, folyik az orrom meg plusz van ez a nyelési nehézség mondjuk ilyenem nem volt még, de mindegy. Én se mentem volna, ha anyukám nem mondja plusz a suliba is kell majd vinnem az igazolást. :D


Huh hát igazából örülök a kommentednek, azt hittem csak én vagyok ilyen, hogy nem tudom bevenni a tablettákat. Én gáznak érzem már felnőtt vagyok és nem tudok bevenni egy tablettát, de hát nem megy tényleg gáz vagy nem gáz ez van. Szerencsére (lekopogom) egészséges vagyok, nincs semmi betegségem, ennyi szokott lenni, hogy az őszi vagy téli hónapokban megfázok, de semmi más és nem is szeretek gyógyszert szedni ha fáj a hasam vagy fejem akkor sem szoktam bevenni semmit megvárom míg elmúlik. Persze ha nagyon erős a fájdalom, akkor beveszek valamit, de amúgy nem szoktam szerencsére nincs semmi olyan betegségem, amire minden nap kell bevenni gyógyszert szóval nem is vagyok hozzászokva meg tényleg nekem mindig nehezen ment és olyan szerencsétlennek érzem magam, hogy még egy gyógyszert se tudok bevenni, de a hozzászólásod megnyugtatott, hogy nem vagyok egyedül ezzel a nehézséggel. :D

2018. okt. 10. 22:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-nek, meg akire ő hivatkozott, szerintem igaza van: nem kéne megkockáztatni, hogyha ez valóban bakteriális torokgyulladás, és te most abbahagyod az atb. szedését, és utána esetleg kiújulna. Ha kiújul a fertőzés, jó eséllyel rezisztens (ellenálló) lesz erre a hatóanyagra, és akkor már hiába folytatnád a szedését újból, nem fog segíteni! Csak majd egy másik, amit megint elölről kell kezdened kb 10 napon át.


Persze egy sima náthára tényleg nem kell atb.-t szedni. Meg úgy általában az atb. nem hat semmilyen más vírusfertőzésre sem.

2018. okt. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor törd el többfelé és úgy vedd be. Nem oldanám fel, mert annak direkt az a lényege, hogy ne a szádban kezdjen el felszívódni, meg az sem mindegy, hogy az gyomorban vagy bélben oldódik fel.
2018. okt. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárakban kapható a Gloup cseresznye ízű zselé, amit a tabletta vagy kapszula felületére kell kenni, így elfedi a kellemetlen ízt és sokkal jobban csúszik majd. A zselé megnedvesíti a száj- és toroküreget, ezzel pedig szintén segíti a nyelési reflexet.
2018. okt. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!