Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyaki gerincem “kiegyenesedett...

Nyaki gerincem “kiegyenesedett” milyen veszélyekkel jàr? Hogy lehet leginkàbb orvosolni?

Figyelt kérdés
Orvosrol orvosra jártam egyensúlyzavar szédülés miatt (fülészet neurologia stb.) mivel minden negativ lett azt mondták befolyásolja az ülőmunkàm hogy napi 11 óràt dolgozom a számítógép elött. Megcsinàltàk a röntgent és teljesen kiakadt a doki hogy sos gyógytorna egy 26 éves lànynak nem így kellene kinézni a gerincének. Megmutatta hogy alapesetben S alakúnak kellene lennie ami Nekem nemhogy sima még enyhén ellentétes irányban homorú. Valóban ez okozhatja a szédülést meg a nehéz fejtartást? Én már attól féltem hogy agydaganatom van!
2018. okt. 17. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. És tényleg sürgősen kezd el a gyógytornát, ez nagyon komoly probléma.
2018. okt. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Holnap megyek az első tornàra. De azt nem mondja el semelyik orvos hogy miért komoly. Mik lehetnek a szövődményei? Nyilván azon leszek hogy javítsak mert màr úgy veszem észre nem bírom megtartani a fejem. De miért ennyire súlyos!
2018. okt. 17. 10:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rossz terheléstől megkopik, összecsontosodik a porc a gerincben, akkor először csak fájdalmad lesz, aztán mozogni sem tudsz és aludni is csak fájdalomcsillapítóval. A folyamat legvégén rossz esetben jön a műtét, megpróbálják összecsavarozni-drótozni megfelelő pozícióban, ami viszont csak időleges megoldás (ezt gerincgyógyásztól hallottam), és időről időre újra kell műteni a pácienst. Ha pedig nem sikerül a műtét, akkor akár kerekesszékbe is kerülhetsz.

Ráadásul a gerinccsatornában mennek az idegek, bármi van vele, érintheti a beidegzést is.

Eddig nem vetted észre, hogy valami baj van? Rokonságban van egy fordított gerincíves, neki azt mondták, hogy a terhesség jót tesz a gerincének, ez így is volt, amíg babát várt, nem voltak fájdalmai. Majd erről is kérdezd ki az orovosodat, nálad mi várható.

2018. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom neked a porckorong.hu oldalt olvasásra, ott megtudhatod többek között azt is, miért nagy gond a kiegyenesedett lordózis, illetve miket tehetsz a gyógytornán felül is, hogyan alakíthatod át a mindennapi rossz szokásaidat úgy, hogy az gerincbarátabb legyen.

Ha a normál gyógytorna nem segít, és Budapest elérhető neked, akkor tudok ajánlani terapeutát, aki nekem segített és segít azóta is (mivel sajnos komplex problémáim vannak, ezért folyamatos fenntartó kezelésre van szükségem).

2018. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!