Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. S. Hogyan javíthatnám a...

S. O. S. Hogyan javíthatnám a látásomat. Ez a szemüveg nem erős?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok és rosszul látok távolra, de közelre nagyon jól. Ezt házilag hogyan tudnám korigálni pl. Zöldségek, vitaminok... A -1.25 dioptriás szemüveg elsőre nem erős?

2018. okt. 20. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Sehogy

Nem erős, ha erre van szükséged

2018. okt. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Próbálj meg minél kevesebbet közelre nézni, legyél kint a szabadban sokat. Szedj vitamint, egyél normálisan.

Ezek segíthetnek valamennyit, de igazából ez genetika miatt szokott kialakulni. Kinőni nem nagyon lehet, sőt valószínű még romlani is fog valamennyit. Nekem 11 évesen lett hasonló dioptriám, mint neked. Most 20 évesen -3,75. De szerintem már lassan kell erősebb...

2018. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sos? Zöldségek? XD

Ez nem így működik, egyáltalán nem így működik. A dioptriád nem nagy, nekem volt majdnem - 3 is, páromé több, mint - 4-es. Magától nem fog gyógyulni, ezért mindenképp kell a látáskorrigálás, főleg ha majd jogosítványt is akarsz.

Esetleg idősebb korban javulhat, akkor majdnem mindenkinek el kezd a plusz felé elmenni a látása.

2018. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előző utolsó mondata téves, ez kizárólag közelre igaz (fél-1 méter) és még az oka is teljesen más.
2018. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet ez genetikár meg bármire fogni , de igen leginkább a genetika miatt lehet . 12 éves koromban lett -1,75 és -2.0 az első semüvegem mivel 1-es típusú cukorbeteg vagyok így valameddig romlik is a látásom most 18 évesen -4.5 és -4.25 ugyhogy pl nekem javulni nem fog sajnos ez ilyen . Ezt gyógyítani nem lehet sehogy sem
2018. okt. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4. Nekem meg saját tapasztalat. Mondom, hogy majdnem - 3 volt a dioptriám, most 1,25 és 1,5. Apukámnak - 2 volt a legtöbb, most - 0,5.
2018. okt. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!