Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti mit csináltok otthon, hogy...

Ti mit csináltok otthon, hogy ne menjenek végig a betegségek az egész családom?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van, szeptember óta mindig beteg vagyok.


A tesóm kollégista lett és minden ilyen hányás, hasmenés, nátha végugmegy a családon. Amimor én voltam koleszos, huszada ennyire nem volt durva a helyzet.


2018. okt. 27. 22:22
1 2
 1/14 anonim válasza:
73%
Ne köhögjetek egymásra! Ha elkaptad, segit a hagyma, főleg a fokhagyma. Ha nem elég, még a gyümölcsből készült alkohol, pálinka is segít, persze csak módjával.
2018. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

multivitamint szedek, de minimum C-t, amikor járványszezon van

igyekszem sokszor szellőztetni

sokszor kezet mosni

sokat inni, főleg meleg teát

sok forró levest enni

egyáltalán normálisan táplálkozni, hogy támogassam az immunrendszeremet

rendszeresen kialudni magamat ugyanezért

elkerülni a tüsszögő, stb. embereket

mindig normálisan felöltözni (sál, sapka, hosszú szárú, vastag zokni, stb. akkor is, ha nem szeretem a sapkát, akkor is, ha a bokazoknit szeretem)

semmi különös, csak ilyenek

influenza elleni védőoltás?

2018. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

semmit. ha el kell kapnom hát elkapom :D

de most tényleg. nincs mit tenni. au immunrendszereden múlik minden. az meg tőled függ hogy mennyire erős. vagy mennyire edzett már.

2018. okt. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

"az meg tőled függ hogy mennyire erős. vagy mennyire edzett már."


Meg még millió másik faktortól. De részben tényleg tőle is függ, viszont akkor meg mégiscsak tehetnél érte te is, hogy ne kapd el. :)

2018. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szerintem egy f.sós vírusnál mindegy, hogy milyen az immunrebdszered, el fogod kapni...


Ma lázasan, ájuldozva, borzalmas görcsökkel alul-felül jött ki belőlem minden. Egy hete ez volt az öcsémmel...


Szeptember óta folyamatosan beteg vagyok.


Ebben a családban a kézmosás nuku, szellőztetésért is üvöltöznek veled, ha konkrétan olyan büdös van, hogy nem bírod ki, akkor is... Minimális higiénia sincs meg...


Utána meg ordítoznak veled, hogy nem akarsz suliba menni, meg szimulálsz...

2018. okt. 27. 23:14
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Hányd le őket. Rögtön rájönnek, hogy nem szimulálsz.
2018. okt. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ebben a családban a kézmosás nuku, szellőztetésért is üvöltöznek veled, ha konkrétan olyan büdös van, hogy nem bírod ki, akkor is... Minimális higiénia sincs meg...

Utána meg ordítoznak veled, hogy nem akarsz suliba menni, meg szimulálsz..."


Akkor meg is van, hogy mitől vagytok folyton betegek... De a megoldás is megvan, mert ha így is úgy is ordibálás a vége, akkor szerintem essetek túl rajta a szellőztetés kapcsán, ne várd meg, míg beteg leszel megint. :)


Ilyen körülmények között érdemes lenne valami fertőtlenítő törlőkendőket beszerezned, és rendszeresen áttörölgetni vele a kilincseket, villanykapcsolókat, billentyűzetet, stb.

2018. okt. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
jaj már a semmit sem teszek azt úgy értettem hogy amikor egy beteg családtagom van mellettem akkor nem fogom karanténba záratni magam és elfutni előle hogy ne legyek beteg. a normál hétköznapi életben teszek érte hogy erős legyen a szervezetem. gyakran eszem gyümölcsöket, nem eszek rossz minőségű élelmiszereket, megválogatom a megfelelő alapanyagokat a főzéshez, tisztán tartom lakást, stb. de ezeket mindig betartom nem csak akkor amikor valami járvány van. ezért írtam hogy nem teszek semmit akkor ha beteg van a családban, mert ezeket a mindennapi életben is megteszem
2018. okt. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

"egy f.sós vírusnál mindegy, hogy milyen az immunrebdszered, el fogod kapni..."


Egy fenét.

2 kisgyerekünk van, minden szart hazahoznak felváltva, mégse beteg az egész család állandóan.

Elég ha te figyelsz a higiéniára, te viselsz 5 Forintos maszkot, te erősíted magad sporttal, vitaminbevitellel... már tettél a betegség megállításáért.

A hányós hasmenéses vírus se ment át nálunk át az egész családon. Akkor a kicsi hozta igazoltan haza, volt tenyésztés. Én elkaptam, de ügyeltem utána a higiéniára, a nagyot másik szobában altattuk. Férjem és ő meg is úszta.

De neked ez már az ezredik kérdésed és mindig csak a kifogásokat gyártod és puffogsz. Menthetetlen vagy.

2018. okt. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
41%
Én azért nem alszom most, mert a legkisebb egész éjjel hányt. Nálunk négy gyerek van és minden végigmegy, pedig tiszta a lakás, a férjem pedig rend és tisztaságmániás, jelenleg a lakást mossa körbe fertőtlenítővel. Úgyhogy aki megússza bármi miatt, az ne nézze le azt, aki nem, mert neki szimplán mázlija van.
2018. okt. 28. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!