Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen fájdalomcsillapítót...

Milyen fájdalomcsillapítót ajánlotok fejfájára, amiben van koffein, de nincs benne paracetamol?

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Patikába luxus megkérdezni vagy mi?
2018. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
quarelin, antineuragica
2018. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Algoflex is ibuprofen alapú.
2018. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, de csak paracetamol tartalmúakat tudtak adni. Nem hiszem, hogy nem létezik ilyen gyógyszer. A Quarelin, Antineuragica vényköteles.
2018. nov. 6. 14:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Az Algoflexben nincs koffein.
2018. nov. 6. 15:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, a Quarelin vényköteles lett, nekem is gond nélkül felírja a háziorvosom. Ha bajod van a paracetamollal, nyugodtan kérjél receptet.
2018. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kiskanál só+ víz! Igyál rendesen és sózzál!
2018. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pedig lehet, hogy nincs. Legalábbis recept nélkül.


Egy algoflex forte kávéval, vagy ha nem szereted fekete teával nem jó? Vagy akár koffeintablettával, ha már...

2018. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Utolsónál a pont.

Vegyél olyat, amit szeretnél: ibuprofén, ASA, diclofenac… stb tartalmú NSAID-ot, és kávéval vagy fekete teával vedd be. A Panadol Rapid Extrába azért tesznek a paracetamol mellé koffeint, mert utóbbi erősíti az NSAID-ok (nem-szteroid gyulladáscsökkentők) hatását. Gyulladáscsökkentők, de olyan enzimet gátolnak, aminek a fájdalomérzet kialakulásában is szerepe van, ezt csak a teljesség kedvéért teszem hozzá.

Szóval tényleg nem átverés, a koffeines NSAID, de van benne egy kis marketing, mert ha kávéval veszed be, ugyanott vagy.

2018. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyeneket mondtam a gyógyszerésznek, és elárulta, hogy teljesen más, amikor gyárilag benne van a koffein a gyógyszerben. Nem helyettesíthető egy csésze kávéval. Bonyolult dolog ez a kémia.
2018. nov. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!