Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Áramütés ért a mai napon. Mit...

Áramütés ért a mai napon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy cégnél dolgozom ahol vizautomata karbantartással foglalkozok. Van egy transzformátor ami a 230v 24vra alakítja át. Mai nap kicsit nem figyeltem és úgy nyúltam hozzá a tranformatorhoz nem tudom pontosan melyik kabelhez (230v vagy 24v), hogy megrázott. Bal karomat érte az ütés, de egyből elrantottam kb fél 1 mp volt amit ért az áram. Félek hogy lehet-e komolyabb bajom. 2oraja történt az eset. Nem zsibbad semmim. Kicsit gyenge a bal alkarom, meg egy órája felment a vernyomasom 150re az ijedtség miatt, de most már beállt 125re.65kg vagyok és 21 éves.

2018. nov. 6. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálad az ijedség okozza most a nagyobb bajt .

Akit komolyan megráz,elfekszik a földön .

Ilyen áramütés már számtalanszor ért engem is .

2018. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt se tudod hogy melyikhez nyúltál ?

230v vagy 24v

2018. nov. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem nem tudom. Pont raktam volna be a gépbe az alkatrészt amit kiprobaltam, hogy működik, de pont akkor jött a munkatársam és nem oda figyeltem. Pechemre pont fejjel lefelé van a transzformátor így még látni se lattam melyikhez nyúltam.

Kicsit félek tényleg az lehet a gond. Remélem semmi komolyabb nem lesz. Még annyi, hogy kicsit fáradtabb vagyok. Mintha nem 8 hanem 16 órát dolgoztam volna.

2018. nov. 6. 18:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Régebben láttam, hogy édesapámat ténylegesen földhöz vágta egy régi házilag készült elektromos fűnyíró. Akkor amennyire emlékszem, orvos jött ki hozzá, és utána mentő, de másnap már jött is haza.
2018. nov. 6. 18:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennél erősebben is többször rázott már meg az áram, gyorsan átszalad rajtad és kész. Ha komolyan rázott volna meg, akkor nem lennél ilyen jól szerintem.
2018. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hivatalos protokoll a 24 órás kórházi megfigyelés. Valószínűleg 95%-ban semmi sem történik, de néhány esetben akár fél nappal később is lehet szívroham.
2018. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!