Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Panikbetegseg, cukorbetegseg,...

Panikbetegseg, cukorbetegseg, vagy valami mas?

Figyelt kérdés

Dolgozo, fel napokat ülő, egyetemista lany vok. Nagyjabol fel eve vannak tuneteim. Ha kimarad egy etkezes, mert nincs idom v etvagyam, mar gyengek az izmaim, felmegy a pulzusom, remegek, faradt leszek, emelygek, kiszarad a szam. Pedig egeszsegesen etkezem en szerintem. Figyelek hogy legyen benne feherje, szenhidrat, rost stb. Mar nem sportolok, de tinedzser koromban komoly izomzatot fejlesztettem kulonfele sportokkal. Enni van h nincs idom, de olyan nem fordul azert elo h egy napig ne ennek, max csak 2szer eszem komolyabbat. A folyadekbevitelem sajna nem haladja meg a 0,5-1 litert naponta. Mondhatni egesz nap, allandoan ehes vok. Neha ejjel is arra kelek. Attol fuggetlenul vok gyenge sokszor es ehes, h mit es mennyit ettem. Szo szerint mintha eltunne amit megettem. Tovabba van h ejjel arra kelek h hanyingerem van, este 21 es 02 kozott, ez kb hetente elofordul. Akkor elmegyek nagy wc-re es utana mar jobb. Van enyhe refluxom is, az biztos. Emellett havonta elkap valamilyen betegseg, ez mar egy eve tart. Hasmenes, herpesz, szajseb, visszatero huvelygomba,nyaron allergia vagy influenza erzes laz nelkul. Mikor mi. Alapbol a nyugalmi pulzusom is magas, van h 100. Hamar kifulladok egy lepcsotol is. Gyakran hidegek a vegtagjaim. Hamar zsibbadnak. Gyakori h eves utan faj a hasam, mintha koveket ettem volna. Ennek ellenere a vasszoget is megennem.

Igazan nincs mi miatt idegeskednem, de sokszor eszembe jut h mennyi teendom van, s keves az idom. Onbizalomhiannyal is kuzdok. Mar egy eve kb. elmult az az idoszak, mikor sokat idegeskedtem, sok volt a konfliktus.

Vekony vagyok, izmos. Nem tudok hizni. 172 cm, 59 kg. Napi egy kavet iszom, nem dohanyzom. Betegsegem tudtommal nincs. Jol alszom es eleget. Nem vok se vegan, se vega. Nem iszom, csak alkalmankent unnepen, nem drogozom.

Volt h mas vizsgalat miatt mertek nemreg ehgyomri vercukrot, az normalis volt. Pajzsmirigy hormont neztek a verembol, az is rendben. Rovid EKG meresen is voltam, minden rendben. Vizelet rendben. Terhes nem lehetek, mivel megjon, vedekezek, es mar fel-egy eve tart ez.

Van tippetek mitol lehet? Eszembe jutott mar a cukorbetegseg, panikbetegseg. 23/L



2018. nov. 9. 00:18
 1/7 petizacc ***** válasza:
43%
Hengerfejes vagy.
2018. nov. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na az micsoda? :D
2018. nov. 9. 00:29
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Nyugi csak poénkodni próbált, mivel rossz kategóriába került a kérdés.


Egyébként a stressz... Könnyen lehet akár ilyen " egyszerű " oka is, hajtod magad, sokat idegeskedsz, és testi tünetekben mutatkozik ki. Na meg az evés is, vitaminhiány mellé, az emgint egy kegyetlen alattomos dolog, rengeteg tünetet képes okozni.

2018. nov. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja hupsz, telorol irtam, nem vettem eszre, ez tetszik.. XD

Koszi a valaszt!

2018. nov. 9. 00:50
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Egyél normálisan, ne hagyd magad teljesen leépülni. Arra van időd amit kellőeb fontosnak tartasz
2018. nov. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, kicsi a szíved (szó szerint), és emiatt kell magas pulzusszám, hogy elég oxigén jusson a szövetekhez. Ettől lehet hideg végtag is, hogy nem tökéletes a keringésed.


Azt írod: nem tudok hízni. Ez azt jelenti, hogy hízni akarsz? Mert akkor egyél többet, ha éhes vagy, ennyi. Anélkül az nem megy.


Más: lehet, hogy még nem vagy cukorbeteg, és nem is mutat ki semmit a normál labor, esetleg végezhetsz komplikáltabb inzulinrezisztenica-vizsgálatot, különösen, ha van cukorbeteg a rokonaid közt.


Pánikbetegséghez szerintem semmi köze annak, amiket leírtál, ez nem az. Inkább általános kimerültség. Amúgy nem ritka, hogy valaki pl fáradtabb, ha kihagy egy étkezést, hozzászokott a szervezet a folyamatos kalória-utánpótláshoz.

2018. nov. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is azt mondanám neked, hogy ez stressz, ugyanis igen sokféle tünetet soroltál fel, az pedig mindenfélét képes kiváltani. Nekem szorongásom van, szédülök tőle, néha fulladok is, fáradtabb vagyok a megszokottnál. A vérképem teljesen jó, vérnyomásommal meg nincs gond. És képzeld, én sem tudok most hízni. Ez is alapvető jele a stressznek. Amit tudok tanácsolni: engedd el a dolgokat amik idegesítenek. Muszáj. Kapcsolj ki, és igyekezz pozitívan gondolkozni. Tudom, hogy eleinte nagyon nehéz, de sokat segít hidd el! Ne kattogj ezen, ha az orvosok szerint is minden rendben.(:

2018. nov. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!