Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Plazma adás az nem ugyanaz...

Plazma adás az nem ugyanaz mint a véradás?

Figyelt kérdés
Az után lehet v mi károsodásom,esetleg pár év után is?
2018. nov. 13. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok teljesen biztos a témában,de ha jól tudom akkor nem ugyan az. Ugyanis a plazma adásnál gyengül az immunrendszer és könnyebben leszel beteg.
2018. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz. A vérben a plazmának nevezett folyadékban úsznak a sejtes elemek, amelyeknek sokféle biológiai szerepe van. A vérplazma, mint vivő közeg szerepel, abban vannak azok a fehérjék, amelyek fenntartják a kolloid ozmotikus nyomást, biztosítják a véralvadást, az immunfehérjék, a belső elválasztású irigyek által termelt hormonok, a plazma szállítja a szövetekhez a táplálékból felszívódott cukrot, lipideket stb. és természetesen a gyógyszerek hatóanyagait is. Jelen ismeretek szerint a plazmaadásnak nincsen káros hatása.
2018. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na de gyengül az imunrendszer a plazma adástól,nem de?
2018. nov. 13. 20:39
 4/7 Metionin ***** válasza:
A véradásnál vért vesznek úgy mint egy vérvételnél. Plazmaadásnál a gép kiszívja a vért, kettéválasztja plazmára és alakos elemekre, majd az alakos elemeket visszanyomja a vénádba, a plazmát meg begyűjti. Elméletileg egyik sem káros egy egészséges szervezetre de megmondom őszintén, ismerek olyat aki konkrétan a plazmázásból él de nagyon rosszul néz ki (amikor bejött a dolog, sok kolistársam járt plazmázni hogy ne kelljen annyit diákmunkázni, de a nagy részük abba is hagyta mert egy idő után kimerültek tőle. Bár ők olyan diákok voltak, akik amúgy sem éltek magas életszínvonalon, szóval pl. vitaminhiányuk lehetett a plazmázástól függetlenül is).
2018. nov. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én több mint egy éve, heti egy alkalommal járok plazmát adni. Eddig még semmilyen káros hatását nem tapasztaltam magamon. Nem vagyok sem fáradt, sem kimerült. Az elmúlt egy évben beteg sem voltam.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a "játékszabályokat" be kell tartani.


Például normálisan kell előtte étkezni. Sok fehérjedús ételt kell enni, de ezt el is mondják. (Tej, tojás, csirkemell, rizs, hal, ...stb). Azt is elmondják, hogy mit nem célszerű előtte fogyasztani.


Sok folyadék fogyasztása. Legalább 2 liter víz aznap, és előtte való nap is.


Nem szabad túlzásba vinni. Három naponként szabad járni, de nem ajánlott. Az ottani orvosok is csak a heti egy alkalmat javasolják.


Ezek a fontosabb dolgok. Ha valaki erre nem figyel oda, akkor valóban lehet káros hatása is. Például leesik a fehérjeszint.

2018. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Plazmát adni általában az megy akinek pénzre van szüksége!

Mert ténylegesen jó szándékból 10 emberből talán 2 megy plazmát adni!

Aki mást állít az hazudik!

Pár éve én is jártam plazmát adni amíg szar volt a fizetésem! De a védelmemre szóljon hogy 30 évesen már 52 szeres véradó vagyok amit tényleg segítőkészségből adok!

Szóval én lehettem olyan önző hogy tényleg pénzért adjam!

Sokan szinte mindenki azt mondta hogy jó szándékból ad plazmát! Aha persze alkalmanként 5 ezer minden negyedik után meg +10.000Ft! De mióta vége ennek az akciónak a plazma adók száma nagyon vissza eset! De az az érdekes hogy a véradók száma meg nem igazán nőt! Ez hogy van?! Ott miért nincs jó szándék meg segítő készség?! Ja hogy ott max 1-2 strandbelépőt adnak meg egy erzsébet utalványt?!

Amúgy hagyd rá a plazma adást! Hosszú távon nem egészséges!

Szerinted egy német cég amelyik ezzel foglalkozik az miért ebben a régióban szedi a plazmát és nem a saját országában?

Megmondom hogy miért mert tudják hogy nem a legegészségesebb dolog és nem akarják a saját népüket halálba sodorni!

A magyar és a keleti ország lakosai meg úgyis mindent megtesznek a pénzért!

2018. nov. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6


"Szóval én lehettem olyan önző hogy tényleg pénzért adjam!"


Ezt 52-szeres véradóként büszkén vállalod, és írsz egy litániát ezekről az emberekről. Holott Te is csak a pénzért csináltad. Ne mondd hogy nem, mert leírtad!


Azontúl tudni véled, hogy hosszú távon káros lehet a plazmaadás, illetve azt, hogy a német cégek csak bennünket magyarokat és keletieket sodornak a halálba. Akkor Te miért vettél benne részt? Csak a pénzért? Az ér annyit mint az életed?


Van szerencsém évente látni a "nagylabor" eredményeimet, és azt kell hogy mondjam, nem ad okot az aggodalomra. Nyugodtan megyek ezután is adni plazmát annak ellenére, hogy szépen leszabályozták a juttatásokat.


És természetesen a maximális évi öt alkalommal rendszeres véradóként Én is elmegyek vért adni, segítve ezáltal a hazai vérellátást.


Tudod, ezt meg a "semmiért".


Hozzászólásoddal csak annyi volt a gond, hogy ezt rendszeres véradóként gondoltad így. Plazmát csak pénzért adsz? Ez valahogy nem vág össze az önzetlen véradással.

2018. nov. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!