Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lábfájdalom, több mint egy...

Lábfájdalom, több mint egy hónapja? Hogy mulasszam el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan másfél hónapja visszatérő panasz, hogy a jobb lábam nagyon fáj. Általában a vádlim, combom hátulja de van, hogy a fenék résznél és a derekamnál is belenyilal a fájdalom. Néha-néha a sarkam és a talpam is hasogat. Olyan ideggyulladásos fájdalom.


Kb fél éve megemeltem magam, akkor úgy fájt a derekam, hogy egyszer kiegyenesedni sem bírtam. Ez elmúlt kezelésre, azonban megjelent a lábfájdalom.


Fizikai terhelésre (futás, túrázás, séta, bicikli stb) nem fáj, teljesen random módon jelentkezik. Egyik este úgy fájt, hogy aludni sem tudtam tőle.


Megyek holnap a háziorvosomhoz, de nem tudom ezzel a panasszal hova kérjek beutalót (igen, kérni kell, mert ő szeret mindent megoldani és nem szeret beutalókat adni ha nem muszáj).


Ma bejöttem dolgozni, de a vádlim és a combom hátulja mindig hasogat ülés közben is, borzasztóan idegesítő.


Volt valakinek ilyen panasza? Hova mentetek és milyen kezelést kaptatok? Gyógyszerekkel és krémekkel otvosolható? Sajnos muszáj dolgoznom, mert teljesítménybérben dolgozom, az alapfizetésem meg semmire nem lenne elég.



2018. nov. 14. 09:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy volt anno szalaghúzódásom amikor bedagadt a lábam (rosszul léptem) és akkor bottal tudtam csak járni pár napig, de ennek 2 éve és azóta sem fáj az a rész. Meg nem hiszem, hogy szalag lenne a vádlimtól egészen (néha) a derekamig...
2018. nov. 14. 09:39
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet, idegbecsípődéstől kezdve porckorong problémáig. Még az ún. piriformis szindróma is szóba jöhet, ami egy alagút szindróma.

Először mindenféleképpen ki kell deríteni, hogy mi okozhatja. Végig kell járni ortopédiát, reumatológiát, neurológiát. Nagyon függ az orvostól, hogy melyik lesz a leghasznosabb, én pl. a neurológiát tapasztaltam annak, nem teljesen ilyen, de hasonló mozgásszervi panaszokkal. Talán a háziorvosod ismeri az ottani dokikat, és fogja tudni, melyikhez legérdemesebb menned a fentiek közül, de én alapból a neurológiát javasolnám, ha jó ott a doki.


Én sokféle kezelésre jártam, gyógytorna, fizioterápia, de végül egy magán terapeuta tudott segíteni. Angi Nimródnak hívják, neten ha rákeresel, megtalálod. Ő komplex módon kezel, többféle módon.

2018. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Hogy őszinte legyek életemben nem voltam még ilyen helyeken. A háziorvost is évente 1x keresem fel, amikor elkapok valami nyavalyát télen.


Olvastam erről az alagút szindrómáról, de nekem nem ilyen jellegűek a panaszaim. Mindenesetre holnap elmegyek és kiderül.

2018. nov. 14. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!