Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a pattanások...

Anonymus29 kérdése:

Mit lehet tenni a pattanások ellen?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és már lassan 5 éve vannak pattanasaim.. Az utóbbi 1 évben viszont sokkal több lett mint eddig volt.. Voltunk kozmetikusnál, bőrgyógyásznál, írtak fel valami kenőcsöt, de semmit se használt. Már szinte nem merek suliba menni, utcára kimenni mert félek hogy mit mondanak.. Sajnos mindig nyomkodom őket nem bírom megallni, hogyha kijon egy akkor nem nyomjam ki. Ha nem nyomkodom akkor lehet hogy elmúlik és kevesebb lesz? Illetve valami házi gyógymód van rá?? Én minden este bekenem sudocremmel, néha el is mulaszt 1-1 pattanást de csak ritkán..
2018. nov. 17. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Használj neogranormon kenőcsöt, az segíti a seb gyógyulását, szóval hamarabb elmúlnak.

Moss minden nap többször arcot, az ágynemüdet is cseréld gyakrabban, és NE tapogasd/nyomkodd az arcod!


Üdv egy 17 éves.

2018. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem még huszonéves fejjel is ilyen problémám volt amíg rá nem jöttem, hogy főként táplálkozási probléma állt a háttérben. Kevesebb zsíros ételt próbálj enni, illetve egy barátnőmnek dietetikus javasolta hogy hagyja el a tejtermékeket és neki javított az arcbőrén is. Egy másik ismerősömnek fogamzásgátlót írtak fel, mert olyan súlyos eset volt, de szerintem ez a legvégső megoldás. Én először mindenképpen ételérzékenységre gyanakodnék, meg hát még fiatal is vagy, az idő biztos segít majd valamennyit. Kérdezz meg többféle szakembert is, mert sajnos néhány bőrgyógyász csak letudja annyival hogy felír valami kencét, ha segít ha nem.
2018. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi!! 😀
2018. nov. 17. 15:24
 4/5 A kérdező kommentje:
Eddig erre nem is gondoltam.. Valóban sok zsíros, olajos ételt eszek.. Hallottam már róla de nem gondoltam hogy ez gond lehet
2018. nov. 17. 15:25
 5/5 anonim válasza:

Kedves Mindenki!

Én két évig kerestem a megoldást, és megtaláltam.Mindenféle kence ficét, arctisztítót,maszkot,teafaolajt kipróbáltam de egyik se segített igazán. Szóval lényeghez térve, nekem nagyon durván eltűntette a pattánasaimat, nyílván nem az összeset, de gyorsan eltűnnek, és megelőzi kialakulásukat, persze nem tűnik el az összes ilyen navyon aprók,mert tinik vagyunk de sokat segít.

Először is spiritus salicylatus-al letörlöm az arcom, majd ásványvízbe áztatott vattakoronggol pár percig az arcomat tisztogatom. Megszárad és utáni Bioderma Sébium Global-al bekenem az arcom. Nyilván emellett egészségesebben kell étkezni,sportolni és kevésbé idegeskedni, tény iskola mellett nehéz nem az lenni. Remélem ez segít nektek

2023. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!